Gayrimenkul İçin Strateji Platformu 6. Genel Kurulu’nda Güven Tazeledi.

23 Eylül 2021 Gisp

Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun (GİSP) temel amacı gayrimenkul alanındaki sorunlara somut çözümler üretmek için çalışmalar yapmaktır.  GİSP, gayrimenkul paydaşları arasında iletişimin arttırılması, sektörün geleceğine dair öngörüler üretilmesi, gayrimenkul ve teknoloji alanında inovatif girişimler yapılması, sektör temsilcileri için işbirliği alanlarının genişletilmesi konularında çalışır.

Gayrimenkul için Strateji Derneği (GİSP) 6. Olağan Genel Kurulunda Hakan GÜMÜŞ tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

GİSP 6. Olağan Genel Kurulu’nda:

Yönetim Kurulu: Hakan GÜMÜŞ (Bosphorus Invest), Görkem Öğüt (ENDEKSA), Serhat Başdoğan (YTÜ), Evrim Karayel (Karayel & Partners), Şükrü Cem Akçay (EGEMALL), Mehmet Ersül (Bosphorus Invest), Başak Dilmen Turan (ANKA Değerleme) Nevzat Yavan (ESAS Holding), Berna Meşeli (BARİ Global Portföy)

Yönetim Kurulu Yedek Liste: Fatih Işık (Medya Şeffaf), Şeyma Kumuk (REMARKET), Hakan Bucak (MARS Investment),

Denetim Kurulu Asil Liste: Av. Nazım Olcay Kurt (HERGÜNER BİLGEN ÖZEKE), Mustafa Akdoğan (TURKCELL), Serdar Çetin (KAPİTAL Gayrimenkul)

Denetim Kurulu Yedek Liste: Deniz Şahinkaya (MONETISE), Güven Erten (İBB), Mustafa Kemal Kayış (DAP YAPI), Başkan Yardımcısı Şükrü Cem Akçay (Egemall), Muhasip Mehmet Ersül (Bosphorus Invest), Genel Sekreter Başak Dilmen Turan (ANKA Değerleme) olarak seçildi.

Başkan Hakan Gümüş’ün konuşması:

‘Şehir planlama, mimarlık gibi meslek gruplarıyla gayrimenkul geliştirme sektörünün daha fazla iletişim halinde olmasını çok önemsiyoruz. GİSP olarak, bu maksatla çok farklı yelpazede toplantılar yapıyoruz. Örnek vermek gerekirse; ‘Dijital imza tapu sistemini nasıl değiştirir?, hayalet mutfak, tiny houses (minik evler), dikey tarım, ekolojik köyler, vs.’ GİSP son yıllarda, gayrimenkul teknolojileri alanını öncelik olarak belirleyip bu alanda öncü işler yapmaktadır. Ayrıca, Londra, Lizbon, Paris ve Atina’daki GİSP üyeleri vasıtasıyla uluslararası gayrimenkul yatırımı konusunda da çalışmalarımız sürmektedir. Özetle, GİSP sektörün yegane düşünce kuruluşu (Think-tank) olarak rolünü layıkıyla üstlenmektedir. Yeni dönemde de GİSP hep inovatif konularla sektörün önüne çıkmaya, çözümler üretmeye ve sektöre yön vermeye devam edecektir.’