Üyeler

Yönetim Kurulu Üyeleri

Erden Timur

Yönetim Kurulu Başkanı

Nef Holding – Yönetim Kurulu Başkanı

Erden Timur, iş adamı ve girişimci (d: 1982, Mersin). Tarsus Amerikan Koleji ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.
2010 yılında gayrimenkul geliştirme markası olarak kurduğu Nef çatısı altında bugüne kadar onlarca projeyi hayata geçirdi. Dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılarla, yaratıcı ve yenilikçi çözümler sunan 7 farklı proje konsepti ve 16 patentli keşif geliştirdi. Gayrimenkul sektörüne “Foldhome”, “Garantili Proje”, “Novu” gibi birçok yeni ürün kazandırdı.
Nef, Nef Reserve, yepyeni bir yatırım aracı olan Nef Arsa ve Nef Global markası ile Erden Timur, Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, BAE, Azerbaycan ve Kazakistan gibi dünyanın önemli noktalarında sektörüne ilham veren iş modelleri ve sosyal inovasyonlar geliştirmeye devam ediyor.
Toplumsal ilerleme için kültürel gelişimin en önemli unsurlardan olduğuna inanan Timur, sanat ve spor alanında geniş kitlelere ulaşan insiyatiflerin geliştirilmesine de liderlik ediyor. Başta toplumsal cinsiyet eşitliği olmak üzere eğitimden sağlığa toplum için pozitif katkı oluşturacak projelerin Nef Vakfı çatısı altında gerçekleşmesini destekliyor.
Timur, Haziran 2022’den itibaren Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili görevini yürütüyor. Aynı zamanda Türkiye Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, SEV Yönetim Kurulu Üyesi, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD) Mentoru olarak eğitim ve kadın istihdamı alanlarında desteklerini sürdürüyor.

Hakan Gümüş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bosphorus Invest – Yönetim Kurulu Başkanı

1980, Çankırı doğumludur. Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nden 1998 senesinde mezun olduktan sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümüne girdi ve 2004 senesinde Şehir Plancısı ünvanıyla mezun oldu. Üniversitenin ilk yılında tanıştığı AEGEE’de (Avrupa Öğrenci Forumu) 2000-2001 arasında Ankara Şube Başkanı ve 2001-2002 yılları arasında Brüksel’de Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2004 – 2005 yılları arasında Avrupa Birliği Türkiye Gençlik Konseyi Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2009 yılına kadar sırasıyla Türk Eğitim Derneği’nde Uluslar arası Projeler Uzmanı, CarrefourSA ‘da Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı, Best Buy’da Gayrimenkul Geliştirme ve Kiralama Uzmanı olarak görev aldı. Kariyerine 2009 – 2011 yılları arasında, perakende sektörünün AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde Erbil, Beyrut, Şam, Abu Dhabi gibi bölge şehirlerinde Kiralama Müdürü olarak devam etti. Hakan Gümüş, 2011-2014 yılları arasında EA Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalıştı. Kartal Kul eve Beykonakevleri projelerini tamamladı. 2014’ten bu yana Kağıthane Atiye Residence projesini geliştiren HAS-DBN Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bosphorus Invetsments Yönetim Kurulu başkanlığı yapmaktadır. Halen ODTÜ Mezunları Derneği, Şehir Plancıları Odası, Gazi Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ve Avrupa Öğrencileri Forumu Alumni üyesi olan Hakan Gümüş, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Şükrü Cem Akçay

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Egemall Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnşaat A.Ş. – Genel Müdür

1974 Ankara doğumlu Cem Akçay, İzmir Atatürk Lisesi ve ardından Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümleri’nden mezun olduktan sonra, Yaşar Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.
1996 Yılında Tepe İnşaat bünyesinde başladığı iş hayatına 2005 yılında Multi Turkey bünyesinde Şantiye Koordinatörü, 2010 yılında Turkmall’da Proje Koordinatörü, Gayrimenkul Direktörü olarak devam etmiş; 2017 Yılında gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul yatırım stratejisi belirleme, gayrimenkul geliştirme süreçleri yönetimi, iş ve idari ilişkiler yönetimi konularındaki deneyimlerini paylaşmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda kurulan Egemall Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnşaat A.Ş. ‘de çalışmalarına devam etmektedir.

Cansu Pınar

Genel Sekreter

Metro Properties A.Ş. – Proje Geliştirme Yöneticisi

1988, İstanbul doğumlu CANSU PINAR, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunudur. Üniversitenin ilk yıllarında tanıştığı AIESEC’te (Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales) 2010-2011 arasında Ankara Şubesi Finans’tan Sorumlu Yönetim kurulu üyesi olarak; yönetimde, çeşitli organizasyonlar, öğrenci stajları ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev aldı. Yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Anabilim Dalı, ‘Konut Üretimi ve Yapım Yönetimi’nde tamamlayan Pınar, Konut sektörünü ve Emlak Konut GYO Hasılat Paylaşım modelini tezinde inceledi. 2012-2015 yılları arasında Sinpaş GYO’da Proje Geliştirme ve Süreç Yönetimi departmanında, 2015-2017 yılları arasında ise Suryapı’da İş Geliştirme Departmanı’nda görev aldı. 2016 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan “Gayrimenkul Değerleme Lisansı’’nı almaya hak kazandı. 2017 yılından bu yana Metro Properties’te Proje Geliştirme departmanında çalışmaktadır. 2018 yılında Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’de burslu olarak ‘Perakende ve Gayrimenkul Geliştirme Sertifika Programı’nı tamamladı. Urban Land Institute (ULI) bünyesinde, 2018-2021 yılları arasında Türkiye Genç Liderler Başkanlığı’nda görev aldı. Gayrimenkul ’de Kadın Liderler (GKL) Platformunda halen ‘‘Eğitim ve Proje Grubu’’nda gönüllü çalışmalarına devam ederek, kadın liderliğine destek olmaktadır. ODTÜ Mezunları Derneği üyesi, ULI üyesi ve AIESEC Alumni’sidir.

Makbule Yönel Maya

Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Müdür, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2003 yılında mezun olan Makbule Yönel Maya, SPK ve RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) lisanslı değerleme uzmanıdır. Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Maya, gayrimenkul ve Şehir Planlamaya yönelik çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2005 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş bünyesine katılarak Değerleme Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yönetici Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Maya, 2008 yılında Yönetici, 2010 yılında Müdür ve 2012 yılı başında Kurumsal Değerleme Departmanı ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna getirilmiştir. Mart 2013 itibarı ile Maya, şirketin Genel Müdürü olarak atanmıştır. Değerleme ve danışmanlık alanlarında yaklaşık 10 yıllık tecrübesi bulunan Maya, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve ekspertiz raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis ve hastane gibi gayrimenkul yatırım projelerinin değerleme ve fizibilite çalışmaları ile en etkin ve verimli kullanım analizleri; konut projelerinin pazarlanması için yapılan ön araştırma, fizibilite çalışmaları gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik çok çeşitli konularda çalışmalar yürütmüştür.

Evrim Karayel

Yönetim Kurulu Üyesi

Karayel & Partners – Yönetim Kurulu Başkanı

1978 yılında Elazığ ilinin Maden ilçesinde doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Ön Lisans, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Lisans, İstanbul Maltepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans MBA mezunudur. 1997 yılından beri Uluslararası Gayrimenkul ve Müteahitlik Sektörü içerisinde Proje Yönetimi, İş geliştirme, Uluslararası Yatırım Geliştirme ve Yatırım Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır. 1997 ile 2008 yılları arasında Türk Müteahitlik Sektörünün Uluslararası Arenada gerçekleştirdiği büyük ölçekli projelerde aktif olarak çalıştı. Özellikle Rusya Federasyonu’nda farklı bölgelerde ve Moldova’da birçok Gayrimenkul projesinin başarıyla bitirilmesinde üst düzey yönetici ve Proje Müdürü pozisyonunda görev aldı. 2008 ile 2010 yılları arasında Bağımsız Devletler Topluluğundaki bir çok ülkede Proje Geliştirme ve İş Geliştirme Alanlarında çeşitli çalışmalar yaptı. Özellikle Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Tacikistan ve Kuzey Irak’da Geliştirdiği Projeler ile Uluslararası Pazar’da önemli ticari başarıların elde edilmesinde pay sahibi oldu. 2010 yılından beri Gürallar Grubu ‘na ait Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Şirketi olan Gürallar Yapı A.Ş. ‘nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Gürallar Yapı’nın çalışmaları içerisinde Lapis markası ile nitelikli Gayrimenkul Projeleri , Ali Bey Resort Otelleri , Artcraft Fabrikaları bulunmaktadır. Evrim Karayel Gayrimenkul Projelerinin Geliştirilmesi, Geliştirme ve İnşaat Sürecinin Yönetilmesi, Projelerin Finansal Yönetimi, Uluslararası Gayrimenkul Sektörü, Uluslararası Müteahitlik Sektörü konularında geniş deneyime sahiptir. Gayrimenkul yayınlarında, ekonomi gazetelerinde, gayrimenkul web sitelerinde sürekli olarak makaleler, görüşler yayınlamakta olan Evrim Karayel , bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği (GİSP) Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi , Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER )Araştırma Geliştirme Kurulu Üyesi dir. Evrim Karayel ana dili Türkçe’nin yanında İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Av.Nazım Olcay Kurt

Yönetim Kurulu Üyesi

Hergüner Bilgen Üçer Avukatlık Ortaklığı/ Yönetici Ortak

2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden hukuk yüksek lisans derecesini aldı. Hali hazırda Yeditepe Üniversitesi’nde özel hukuk alanında doktora yapmaktadır. 2001 yılından beri Hergüner Bilgen Üçer Avukatlık Ortaklığı’nda çalışmakta olup büro ortaklarındadır. Özellikle gayrimenkul hukuku ve uyuşmazlıkları, konut ve ticari gayrimenkul geliştirme projeleri ile altyapı ve enerji projelerinin gayrimenkul kısımlarının yapılandırılmasında tecrübe sahibidir. Gayrimenkul hukuku üzerine kaleme aldığı makaleleri sıklıkla dergilerde yayımlanmaktadır. Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER)’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ile Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) üyesi ve Uluslararası Hukuk Derneği (ILI) İstanbul oluşumunun kurucularındandır.

Prof. Dr. Ali Hepşen

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi – İşletme Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Ali Hepşen, 1978 yılında İzmir’de doğmuş, ilköğrenimini Tire Kurtuluş İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümüne girmiş, 2002 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Finans Yüksek Lisans Programına başlamış ve 2004 yılında mezun olarak finans uzmanı unvanını almıştır. 2010 yılında aynı enstitüde doktora çalışmasını tamamlamış olup, doktor unvanını almıştır. 2012 yılında ise doçentlik unvanına hak kazanmıştır. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalında göreve başlamış olan Ali Hepşen halen aynı kürsüde meslek hayatına devam etmekte olup, konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik çalışma gerçekleştirmiştir.

Yüksek Mimar Kayhan Çakanel

Yönetim Kurulu Üyesi

Efekta Mimarlık-Kurucu

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden 1996 yılında, İ.T.Ü. Fen Bilimleri / Mimarlık / Bina Yapımı Yönetimi bölümünden Yüksek Lisans derecesi ile 2001 yılında mezun oldu. Kariyerine 1996 yılında Göksoy-Özsoy Mimarlık bünyesinde, Zorlu Grand Hotel Trabzon projesinde şantiye şefi olarak başladı, Ekim 1997 – Kasım 2001 yılları arasında Zorlu Holding de İnşaat Grup Koordinatör olarak çalıştı, Aralık 2001 ‘de Efekta Mimarlık firmasını kurdu.

Mustafa Akdoğan

TURKCELL Grup – Direktör Yardımcısı, İnşaat Yönetimi

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 1999 mezunudur. Global Menkul Değerler’de bütçe planlama & raporlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra Doğan Holding merkez ve iştirakler bütçe planlama ve raporlama sorumluluğunu üstlenmiştir. 2005 yılında Turkcell Grup’a katılmış, Satınalma bölümünde çalışmış, Turkcell Europe şirketinin kuruluş çalışmalarına iştirak ettikten sonra şirketin bayi ağının genişletilmesi, kiralama süreçlerinin uçtan uca yönetilmesi amacıyla Expansion biriminin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Büyüyen yapıyla birlikte Türkiye’de ve grubun Ukrayna, Belarus ve KKTC operasyonlarında arsa, arazi, mağaza alımları, kiralamaları, ofis kiralamaları, veri merkezlerinin green field başlangıcından itibaren geliştirme projelerinde yer almıştır. Aynı dönemde genel müdürlük fit-out, ilk veri merkezi inşaatı, en büyük çağrı merkezi ve bölge ofisi amaçlı gayrimenkulün yeniden işlevlendirilmesi projelerini gerçekleştiren ekibe liderlik etmiştir. 2019 yılı sonundan itibaren İnşaat Yönetimi bölümünde yeni nesil veri merkezleri, kritik iletişim altyapısı tesisleri, ofis yapıları, tüm mağaza operasyonları ile sabit ve mobil şebeke saha kontrol ve kabul işlerini yürüten ekibi yönetmektedir.

Hakan Bucak

MARS – Kurucu Genel Müdür

1990 yılında Mersin’de doğdu. 2012 yılında, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu. Öğrenimi sırasında Helsinki’de, Erasmus Öğrenci Değişim Programı aracılığıyla Haaga-Helia Üniversitesi Hospitality Management bölümünde eğitim aldı. Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politikası Bölümünde ‘’Halkın Suriyeli Sığınmacılara Karşı Davranışlarını Belirleyen Faktörler: Şanlıurfa Örneği’’ konulu tezi ile yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. Bunun yanı sıra, London School of Economics and Political Science tarafından düzenlenen ‘Real Estate Economics and Finance’ adlı sertifika programını tamamladı.
Dedeman Holding bünyesinde yer alan Dedeman Şanlıurfa Otel’inde iş hayatına başladı. Akabinde pek çok inşaat ve üretim şirketinde yöneticilik görevleri üstlendi. 2014 senesinde New York ve Los Angeles şehirlerindeki faaliyetleriyle gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. 2015 yılı itibariyle, Ilgın İnşaat İç ve Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör görevlerini yürüttü. Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul firmalarına ‘’Stratejik Global Satış ve Pazarlama’’ alanlarında danışmanlık hizmeti sundu.
2018 yılında kurduğu MARS firmasında “Kurucu Genel Müdür” olarak çalışmaya devam etmektedir. Türkiye genelinde ve uluslararası platformlarda, çeşitli kişi ve kuruluşlara; yatırım yönetimi, stratejik yatırım danışmanlığı, global satış ve pazarlama yönetiminin yanı sıra, yatırım finansmanı, dijital dönüşüm danışmanlığı ve yatırım yolu ile Türk vatandaşlığı edinme alanlarında hizmet vermektedir. MARS; Dubai Cityscape Global Awards “Az Katlı Konut Projesi” ve Forbes “Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi” gibi uluslararası düzeyde prestijli ödüllere sahip olan birçok projeye de yönetim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Günümüzde DEIK Suriye ve Dubai İş Konseyleri Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Hakan BUCAK, GİGDER Kurucular Kurulu Üyesi olarak sivil toplum kuruluşu faaliyetlerini sürdürmektedir.

GİSP Üyeler

Başak Dilmen Turan

WAM Turkey-Kiracı İlişkileri ve Pazarlama Müdürü

1986 doğumlu Başak DİLMEN TURAN, 2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitirdikten sonra Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak çalışma hayatına İzmir’de başlamıştır. Bir süre sonra Ankara’ya geçen ve burada Rijit Gayrimenkul Değerleme’de önce saha uzmanı olarak çalışmış ilerleyen dönemlerde ise Değerleme Depertman Yöneticisi olarak yaklaşık 7 yıl hizmet vermiştir. 2017 yılında TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de denetmen olarak, 2018 yılında ise Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İş Geliştirme uzmanı olarak yaklaşık 3 yıl görev almıştır. 2021 yılından itibaren ANKA Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Marmara Bölge Müdürü kariyerini sürdürdükten sonra, 2022 yılı sonunda WAM Turkey- Kiracı İlişkileri ve Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır, halen bu kurumda kariyerine devam etmektedir. Yaklaşık 10 yıllık mesleki tecrübesi bulunan DİLMEN, 2014 yılından buyana SPK Lisanslı olarak yürüttüğü değerleme ve danışmanlık çalışmalarında arsa-arazi, ticari, sanayi, konut, turistik tesis ve perakende gibi çok çeşitli gayrimenkul türlerinin analiz ve ekspertiz raporlarının hazırlanması, yatırım projelerinde değerleme çalışmalarına ilişkin danışmanlık verilmesi gibi konularda çalışmalar yürütmektedir. Akademik açıdan 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bünyesinde kişisel gelişim ve gayrimenkul değerleme üzerine 8 ay süreli eğitim almış, halende İTÜ Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programında eğitimini sürdürmektedir. ULI ( Urban Land Institute) ve GKL ( Gayrimenkulde Kadın Liderler) üyelikleri bulunmaktadır.

Berna Meşeli

Assembly Buildings – Business Development Manager

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümü’nden mezun olmuştur. London School of Economics Finans anabilim dalı Alternatif Yatırım Araçları programını tamamlayan Berna Meşeli’nin Londra Greenwich Universitesi’nde Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırımları alanında yüksek lisansı bulunmaktadır.
Muhtelif geliştirme projelerine en iyi ve en etkin kullanım analizi çalışmaları, gayrimenkul yatırım fizibilitesi, finansman amortizasyonu ve kiralama fizibilitesi çalışmalarını yürütmüştür.
Konut, alışveriş merkezi, teknopark, öğrenci yurdu, yaşlı bakım kompleksi, otel alanlarında geliştirme çalışmalarında görev almıştır. 408000 numaralı Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahiptir. Türkiye’nin ilk faaliyet izni almış portföy yönetim şirketinde gayrimenkul yatırım fonlarının kuruluş ve portföy oluşturma süreçlerinde görev almıştır. 2018 yılında şirket bünyesinde kurulmuş olan ticari gayrimenkul yatırım fonunda yatırım komitesi üyesi olarak görev yapmıştır. 2018 yılından bu yana Türkiye genelinde ve uluslararası platformlarda gayrimenkul yatırımları, yönetimi ve geliştirme konusunda danışmanlık vermektedir.

Deniz Şahinkaya

Monetise Real Estate Solutions – Kurucu

1983 yılı doğumlu Deniz Şahinkaya, 2006 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005-2006 yılları arasında çeşitli illerde arkeojeofizik çalışmalarında bulunmuş, birçok antik yapının yeryüzüne çıkarılmasına katkı sağlamıştır. 2006-2007 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş.’de portföy yetkilisi olarak çalışmıştır. 2007-2013 yılları arasında Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de gayrimenkul değerleme uzmanı ve iş geliştirme müdürü olarak görev almış 2013-2016 yılları arasında Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de Araştırma ve Raporlama, Kurumsal İletişim departmanlarını yönetmiştir. Aynı dönemde Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. 2016-2017 yılları arasında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Bilfinger Türkiye’de Satış & Kiralama Direktörü olarak görev almıştır. 2017 yılında aldığı bir kararla, 10 yılı aşkın süredir gayrimenkul piyasasında edindiği tecrübeleri doğru bir şekilde kullanmak için Monetise Real Estate Solutions şirketini kurmuştur.

YMM. Ersun Bayraktaroğlu

Price Waterhouse Coopers – Ortak&Türkiye Gayrimenkul Lideri

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan Ersun, ABD’de Western Michigan Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yaklaşık 10 yıl boyunca Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalışan Ersun Bayraktaroğlu hem özel şirketlerde hem de kamu kuruluşlarında vergi denetimleri ve incelemeleri yürütmüştür. Ardından altı yıl süresince Ankara merkezli bir holding grubunda (Nurol Grup) sırasıyla Denetçi, Finans Müdürü ve Mali İşler ve Denetim Bölümü Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 2002 yılında Kıdemli Müdür olarak PwC’ye katılmış ve Temmuz 2007’de ise şirket ortaklığına kabul edilmiştir. Ersun Bayraktaroğlu gerek kamu kuruluşları gerekse özel şirketler nezdinde iç denetim, finansal danışmanlık, finansal yönetim ve finansal ve idari denetim alanlarında geniş deneyime sahiptir. Kendisi şirketimizin Bankacılık ve Sermaye Piyasaları ile Gayrimenkul uzmanlık ekiplerinde yer almaktadır. Halen pek çok yerli ve yabancı ticaret ve yatırım bankasına, aracı kuruma, leasing, faktoring, portföy yönetimi ve tüketici finansmanı şirketine, menkul ve gayrimenkul yatırım fonuna, gayrimenkul yatırım ortaklığına ve gayrimenkul şirketine vergi danışmanlığı hizmeti vermektedir. İş dünyası gazetelerinde ve gayrimenkul yayınlarında sürekli olarak makaleler, görüşler yayımlamakta olan Ersun, bir çok yerel ve uluslararası panel, toplantı ve konferansa konuşmacı olarak katılmakta ayrıca vergi konularındaki kurum seminerlerimizde de eğitmen olarak görev almaktadır. Ersun Bayraktaroğlu halihazırda PwC Gayrimenkul Sektörü Ülke Lideri ve Bursa (Türkiye) Ofis Vergi Lideri olarak çalışmaktadır. YMM unvanını haiz olan Ersun Bayraktaroglu iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Av.Ali Yüksel

Ali Yüksel-Hilmi Özalp Hukuk Bürosu – Kurucu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1989 yılında bitirdi. Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Gayrimenkul Hukuk dalında Doktora yapmaktadır. 1991 yılından beri İstanbul Barosuna bağlı 17174 sicil numara ile avukatlık yapmaktadır. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü’nün Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Gayrimenkul hukuku enstitüsü hukukçu, akademisyen, yargı mensupları ,kadastro ,tapu orman planlama ve imar ve şehircilik, milli emlak, gayrimenkul, mimarlık alanında kişi ve kuruluşlardan oluşan, 7 ana çalışma grubunda 60 uzmandan oluşmaktadır. Enstitü; imar, gayrimenkul ve kentsel dönüşüme yönelik konferans, seminer ve çalıştaylar yapmakta, kitap yayınlamakta olan bir kuruluştur. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), INTA (International Trademark Association) ve Fransız Türk İşadamları ve bazı Yurtdışı mesleki kuruluşlara da üyedir. İngilizce bilmektedir.

Gürler Ünlü

Ünlü Gayrimenkul Yatırım Ve Varlık Yönetimi / Kurucusu

Garanti Koza İnşaat bünyesinde Gayrimenkul Koordinatörü olan Gürler Ünlü, şirketin gayrimenkul iş geliştirme faaliyetlerini yönetmektedir. Daha öncesinde, 1999-2004 yılları arasında The Walsh Group’da (Chicago, ABD) büyük çaplı projelerde, Proje Yönetimi konularında faaliyetlerde bulunmuştur. Turizm ve otelcilik alanında da çeşitli pozisyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Gürler Ünlü (2004-2008), GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler Biriliği) Genel Sekreterliği görevini de 2006-2007 yılları arasında yürütmüştür. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) ve Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) üyelikleri bulunan Gürler Ünlü, aynı zamanda Konut Yatırımcıları Derneği (KonutDer) denetleme kurulu üyeliği görevini yürütmekte ve Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun (GİSP) da kurucuları arasında yer almaktadır. Kendisi ayrıca ‘Gayrimenkul Pazarlama: Eski Köye Yeni Adet’ (2009) ve ‘Gayrimenkul İş Geliştirme: Hiçbir Şey Bedava Değildir’ (2011) adlı e-book’ların da yazarıdır. 1997 yılında, İTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Gürler Ünlü’nün, Northwestern University’den (Evanston – IL, ABD) Proje Yönetimi yüksek lisans (MPM – 1999) ve University of Chicago Booth School of Business’den de İşletme yüksek lisans dereceleri (MBA ‘with honors’ – 2004) bulunmaktadır.

Dr. Mehmet Ersül

Proje Geliştirme Direktörü

St. Georg Avusturya Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, Viyana Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği eğitimi alan Mehmet Ersül, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Yönetiminde Bilişim alanında MBA derecesine sahiptir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Doktora programında Yönetim-Organizasyon dalında Gayrimenkul Geliştirme Şirketlerinin Stratejik Yönetimi ve Yabancı Gayrimenkul Şirketlerinin Türkiye’ye Giriş Stratejileri üzerine doktora çalışmasını sürdürmektedir. Baytur İnşaat bünyesinde Teklif Mühendisi olarak başladığı iş yaşamını sırasıyla Koray İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Grubu’nda ve Sinpaş Grubu’nda Proje Geliştirme ve Yönetim Koordinatörü olarak sürdürdü. Ege Yapı Group’taki görevi öncesinde sırasıyla Emaar Türkiye’de Emaar Square Projesi’nin iş geliştirmesi ve proje finansmanından, Toksöz Holding bünyesinde ise Holding’in gayrimenkul yatırımlarının yönetilmesi ve yeni projeler geliştirilmesinden sorumlu olarak çalıştı. ULI ve GISP üyelikleri bulunan Mehmet Ersül, Konutder İmar Mevzuatı ve Kentsel Dönüşüm Komitesi’nde görev almakta olup, SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı almaya hak kazanmıştır.

Av.Serkan Gül

Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Ofisi – Ortak

1998 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk bölümünden mezun olmuş, 2000 yılında University of Essex ‘den Uluslararası Finans Hukuku alanında yüksek lisans derecesi almıştır. İş hayatına 1998 yılında Postacıoğlu Hukuk Bürosu ‘n da başladı. 2000 yılından beri Hergüner-Bilge-Özeke Avukatlık Ortaklığı firmasında çalışmaktadır. Özellikle konut, ofis alanları, alışveriş merkezleri, otel ve liman yatırımlarına odaklanarak gayrimenkullere ilişkin işlemlerde geniş bir tecrübe kazanmıştır. Serkan Gül, müvekkillerine imar, inşaat izinleri, satım ve geri kiralama, kar paylaşımı anlaşmaları ve mühendislik, yapı ve inşaat sözleşmeleri, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve gayrimenkul yatırım fonları konusunda destek vermektedir. Gyoder üyesi ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Yönetim Kurulu Üyesi olan Serkan Gül ‘ün aynı zamanda, 2013 yılından beri Gayrimenkul Türkiye Dergisi ‘nin düzenli yazarlarındandır ve gayrimenkul hukuku konulu yazılar yazmaktadır.

Nihan Görgün Karahanoğlu

Servotel – Yönetim Kurulu Üyesi & Kıdemli Direktör

1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Nihan Görgün Karahanoğlu, kariyer hayatına İzmir’de başladı. Daha sonra 1998 – 2011 yılları arasında İngiltere’de yaşayarak 10 yılı aşkın bir süre Londra’da iş hayatını sürdürdü. Bu zaman zarfında, İngiltere Bedfordshire Üniversitesi’nde Proje Yönetimi üzerine MBA eğitimi aldı. Teknik altyapısı ile yönetim tecrübesini birleştiren Karahanoğlu, İngiltere’de ilk olarak, uluslararası bir inşaat şirketi olan Balfour Beatty Plc bünyesindeki Heery International Ltd’de Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra Drivers Jonas LLP ve Deloitte LLP gibi prestijli danışmanlık şirketlerinde, Kıdemli Proje Yöneticisi olarak, gayrimenkul proje yönetimi, gayrimenkul geliştirme, fizibilite analizleri, stratejik danışmanlık, proje finansmanı ve bütçe yönetimi, planlama, risk yönetimi, tasarım yönetimi, kalite ve değer yönetimi gibi pek çok alanda çalıştı. Uluslararası, büyük ölçekli ve prestijli bir çok projenin yönetimini başarıyla gerçekleştirdi. London British Film Institute – The New Film Centre, London Business School Redevelopment, London Natural History Museum – Darwin Centre 2 projelerinden bazılarıdır. Ayrıca İngiltere’de faaliyet gösteren, Association for Project Management ve Chartered Institute of Building kuruluşlarına üyedir. Aynı zamanda Londra Westminster Üniversitesi’nde misafir okutman olarak ders vermektedir. Bugün profesyonel kariyerine İstanbul’da devam etmekte olan Karahanoğlu, Servotel Corporation bünyesinde Kıdemli Proje Geliştirme Direktörü olarak görevini yürütmektedir. Karahanoğlu, yurt içinde ve yurt dışında, özellikle turizm ve konut sektöründe, proje yatırım irdeleme, konsept geliştirme, önerilen konseptin uygulanması ve proje yönetimi, marka entegrasyonu gibi alanlarda hizmet vermektedir. Karahanoğlu aynı zamanda Servotel’in yönetim kurulu üyesidir.

Alp Çiçekdağı

Kent Development – Yönetici Ortak

Alp Çiçekdağı, 15 yıllık Uluslararası gayrimenkul geliştirme tecrübesi ile KENT Development Yönetici Ortağı olarak görevini yürütmektedir. KENT Development kuruluşundan önce Dubai Holding Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı ve Geliştirme Grup Şirketi olan Sama Dubai Geliştirme Yöneticiliği yapmıştır. Alp Çiçekdağı, Sama Dubai’nin Doha, Cidde ve İstanbul’daki Dubai Towers, Umman ve Bahreyn’deki Salam Resort projeleri ile Tunus ve Fas’daki kentsel gelişim projeleri gibi büyük ölçekli karma kullanımlı projelerden oluşan uluslararası portföyünü yönetmiştir. Dubai Holding bünyesindeki Gayrimenkul firmalarının birleştirilmesi sonrasında, Alp Çiçekdağı uluslararası projelerden sorumlu olarak Dubai Properties Group’ta İş Geliştirme Direktörlüğünü yapmıştır. Öncesinde, Dubai hukumetine bagli olarak Execuitve Office’te, Dubai Healthcare City, Dubai Internet City, Dubai International Financial Center ve Jumeriah Beach Residences gibi ticari iş bölgeleri ve mega projelerinde İş Geliştirme Direktörlüğünü yürütmüştür. Alp Çiçekdağı, profesyonel iş hayatına Colliers International’ın İstanbul ofisinde Değerlendirme Danışmanı olarak başlamıştır. Alp Çiçekdağı, Boğaziçi Üniversitesi’nden İktisat Lisansı derecesini aldıktan sonra San Francisco Üniversitesi’nd MBA ve UC Berkeley’de gayrimenkul programını tamamlamıştır.

Şeyma Kumuk

Remarket – Yönetim Kurulu Başkanı

2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu, kariyerine Acar Holding ‘de Peyzaj Mimarı olarak başladı, 2001-2005 yılları arasında Tepe İnşaat ‘ta Satış Takım Lideri olarak çalıştı, 2006 – 2007 yılları arasında Çubuklu Vadi Konakları projesinde Satış Yöneticisi, 2007 -2009 yılları arasında ise Salman Danışmanlık firmasında Yönetici Ortak olarak çalışma hayatına devam etti, 2013 – 2015 yılları arasında Bay İnşaat ‘ta Satış-Pazarlama ve Kiralama Müdürü olarak çalışan Şeyma Kumuk, kariyerine 2016 – 2019 yılları arasında Han Global İnşaat A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam etti. 2020 yılında REMARKET Gayrimenkul Geliştirme ve Satış Danışmanlığı firmasını kurdu, halen firma sahibi olarak çalışma hayatına devam etmekte aynı zamanda, PSS London İstanbul Temsilcisi ve Hamle Global İnşaat A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Doç. Dr. Serhat Başdoğan

Yıldız Teknik Üniversitesi – Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’den mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Hollanda ve Türkiye’de toplu konut araştırmaları üzerine Eindhoven Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eş zamanlı olarak 2007 yılında tamamladı. Gayrimenkul yatırım projelerinde tasarım odaklı risk yönetimi alanında 2013 yılında doktora tezini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde verdi. Doktora sonrası eğitimini 2016-2017 yılları arasında Delft Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Serhat Başdoğan birçok ulusal ve uluslararası yarışmada jüri üyesi olarak görev aldı. 2012-2016 yılları arasında Türkiye Ulusal Mimarlık Ödülleri düzenleme komitesi üyesi olarak görev yaptı. Bir dönem Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yönetiminde görev aldı. Halen, Avrupa Gayrimenkul Topluluğu (ERES) ve Urban Land Institute (ULI) üyelikleri devam etmektedir. 2005 yılında UIA’nın düzenlemiş olduğu Yaşasın Kentler ve Çanakkale İl Özel İdaresinin düzenlemiş olduğu Çanakkale Savaşı Araştırma Merkezi yarışmalarında ödül almıştır. 2017 yılında Doç. Dr. ünvanı alan Serhat Başdoğan, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Ünversitesi, Delft Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dersler vermiştir. Şu an tam zamanlı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans derslerini vermekte ve Mimari Tasarım 5 Stüdyosunun koordinatörlüğünü yürütmektedir. Barınma kültürü, toplu konut, kentleşme, tasarım odaklı gayrimenkul geliştirme konularında araştırmalarını ve yayınlarını devam ettirmektedir.

Av. Alp Değirmencioğlu

Değirmencioğlu Hukuk Bürosu – Kurucu

Avukat Alp Değirmencioğlu 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmasının ardından stajını başarı ile tamamladığı 1996 yılından beri İzmir’in önde gelen hukuk bürolarında dava avukatı ve hukuki danışman olarak çalışmıştır.

Değirmencioğlu Hukuk Bürosu Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Avukat Alp Değirmencioğlu ve Avukat Başak Değirmencioğlu tarafından 2015 yılı Kasım ayında İzmir’de kurulmuştur.

Değirmencioğlu Hukuk Bürosu ortakları başta Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Hukuk, İdare Hukuku, Sigorta Hukuku, İş Hukuku, İcra İflas Hukuku, Kira Hukuku, Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, Aile Hukuku, Sağlık Hukuku, Sorumluluk ve Tazminat Hukuku, Sözleşmeler Hukuku olmak üzere birçok hukuk dalında uzmanlık ve tecrübe edinmişlerdir. Büromuz bu uzmanlık alanları doğrultusunda hukuki danışmanlık ve dava takip hizmeti vermektedir.

Nevzat Yavan

Esas Gayrimenkul A.Ş. – COO

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Nevzat Yavan, kariyerine 1999 yılında Profilo Alışveriş Merkezinde Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2006-2007 yılları arasında Kayseri Park Alışveriş Merkezi Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007-2015 yılları arasında Jones Lang LaSalle’da sırasıyla Alışveriş Merkezi Koordinatörü, Associate Director ve National Director olarak yer aldı . 2015-2017 yılları arasında Mergen Mülk Yönetimi Kurucu Ortak/Yönetim Kurulu Üyesi olan Yavan, 2018 yılından bu yana Esas Gayrimenkul’de COO olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Serdar Çetin

Yapı Danışmanlığı A.Ş. – Yönetim Kurulu Başkanı

1971 Yılında Kuzguncuk ‘da dünyaya geldi. 1995 Yılında Yılmaz Mimarlık Mühendislik firmasında başladığı İnşaat sektöründe, Belediye ve imar mevzuatı konusunda 24 yıl boyunca inşaat&gayrimenkul firmalarının tapu alım aşamasından başlayarak, İskan alınana kadar geçen tüm süreçler için teknik danışman olarak çalıştı, sonrasında Kapital Gayrimenkul Yatırım A.S firmasında uzun yıllar çalıştı. 2022 yılında Yapı Danışmanlığı A.Ş. firmasını kurdu, kariyerine halen Yapı Danışmanlığı A.Ş. Yönetim Kurulu başkanı olarak devam eden Sayın Ahmet Serdar Çetin ‘in Üsküdar İmar Kültür Derneği , Fenerbahçe Kongre üyeliği ve Lösev gönüllü üyeliği bulunmaktadır.

Asım Sağlam

Yönetim Kuru Başkan Vekili / Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ

1982 yılı Almanya doğumlu olan Asım Sağlam aslen Nevşehirlidir. Sırasıyla 2000 yılında orta öğrenimini, 2005 yılında yüksek öğrenimi olarak İktisat Bölümünü ve 2008 yılında yüksek lisans eğitimi olarak da İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak mezun olmuştur. İş hayatına 2008 yılında aile şirketine ait grup firmalarından petro-kimya sektöründe faaliyet gösteren Onur Plastik adlı firmada görev alarak başlamış daha sonra yine grubun tekstil-hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren Temu Çorap sanayiinde finans sorumlusu olarak görevini icra etmiş ve şu anda da yönetim kurulu başkan vekilliğini yürüttüğü Tesa Yapı ve Gayrimenkul AŞ’ deki görevini üstlenmiş ve icra etmeye devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Asım Sağlam evli ve 3 çocuk babasıdır. Çeşitli STK ve yardım kuruluşlarında görev edinmektedir. MÜSİAD İnşaat Sektör Yönetim kurulunda görevini sürdürmekte ve ayrıca ASKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeni Yatırımlar İş Geliştirme Komisyonunda görev almaktadır.

Aysun Yıldız

İzmir Büyükşehir Belediyesi / Su Kaynakları ve Su Mühendisliği Birimi

1979 yılında Hollanda / s’Hertogenbosch şehrinde doğdum. 2003 senesinde Adana Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2004 ile 2006 seneleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme (MBA) Dalında Yüksek lisans eğitimi aldım.
2008 senesinde Değerleme konusunda Türkiye’de SPK lisanslı değerleme şirketi olan Referans Grup Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de başladım. Bu şirkette çalıştığı 6 yıla yakın dönemde değişik tipteki gayrimenkullerin değerlemesi konusunda uzmanlaştım. Ofis idari işlerinde, değerleme uzmanlarının eğitiminde ve yetiştirilmesinde katkıda bulundum. Bu süreçte elde ettiği tecrübelerle “Sermaye Piyasası Kurulu’nun Lisanslama Sınav’larına girdi ve SPK Lisansı bir Değerleme Uzmanı oldum. 2014 ile 2016 yılları arasında çözüm ortaklığı yapan firmaya ile Lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı olarak görevini icra ettim. Daha sonrasında 2017 ile 2018 yılları arasında Arves Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ‘de raporların kontrollerini gerçekleştirmek ve bankaların raporların kontrollerini gerçekleştirmek ve bankaların yetkili birimlerine aktarılması konusunda görev aldım. Mühendislik ekonomisi üzerine değişik tipteki gayrimenkullerin değerlemesi ve kontrollerinin gerçekleştirilmesi konusunda yaklaşık 12 yıl bu alanda hizmet verdim. Hizmet verdiğim süreç içerisinde Türkiye’de bütün kamu ve özel bankalara, özel sektör, kurum ve kuruluşlara ait raporların kontrollerinin gerçekleştirmesi ve bankaların yetkili birimlerine aktarılması konusunda görev aldım. Çalıştığım alanda Yurt dışında iki önemli kurumdan biri olan RICS’in (Royal Institution of Chartered Surveyors) mülakatlarını kazanarak eğitim almaya hak kazandım. Kıdemli uzman olarak Uluslarası Değerleme Standartlarına uygun raporların hazırlanmasında görev aldım.
2020 ile 2022 yılları arasında TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yönetim kurulu yazman üyesiydim. 6. Uluslararası Taş Kongresi yürütme kurulunda görev aldım. 2021 yılının Eylül ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Kaynakları ve Su Mühendisliği Araştırma ve Uygulama biriminde göreve başladım.
Bir Dilek Tut Derneği ve FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) gönüllü üyesim. GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu), AWG (Association for Women Geoscientists), Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB), Konak Kent Konseyi üyesiyim. Ayrıca RICS ‘in Online Academy’de yer alan Professional Ethics for RICS Members, Ethical Standards Walkthrough, Property Finance and Funding Competency Module, Building Pathology-Competency Masterclass, Risk-Liability& Insurance in Valuation Work kursları tamamladım ve sertifikalarını aldım. Çukurova Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliği Bölümünde “Heyelanlara Neden Olan Faktörler” başlığı altında seminer sunumu gerçekleştirdim.
Anadolu Üniversitesi- Açıköğretim Fakültesi- Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü- CBS- Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümüne 2021 Haziran ayı itibarı ile mezun oldum. Çukurova Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisansımı Ağustos 2021 itibari ile tamamladım.

Aylin Kaptan

Lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Lisans, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden Yüksek Lisans ve 2016 yılında Bilgi Üniversitesi’nden MBA derecesini almıştır. Kariyerine, 1998 yılında Turgut Alton Mimarlık’ta mimar olarak başlamış;sonrasında sırasıylaBorovaYapı, Soyak İnşaat ve Enka İnşaat’ta mimari tasarım, projelendirme, ihale ve inşaat süreçlerinde proje mimarı olarak görev almıştır. 2009 yılı itibarıyla inşaat sektöründe farklı tip ve ölçekte birçok projede proje yönetim odaklı roller üstlenmiştir.Soyak Holding’te Proje Koordinatörü, HILL International’da Tasarım Yöneticisi ve FIBA Gayrimenkul’de Proje Geliştirme Müdürü olarak konut, ticari ofis, otel, alışveriş merkezi ve çok katlı/mixed-usebirçok projenin geliştirilmesi, koordinasyonu ve yönetiminde bulunmuştur.Proje geliştirme, proje ve inşaat yönetimi, sürdürülebilirlik ve LEED sertifikasyon sistemi, planlama, sözleşme yönetimi, maliyet yönetimialanlarında çok çeşitli çalışmalar yürütmüştür. 2014 yılından bu yana U.S. GreenBuildingCouncil tarafından verilen LEED AP BD+C ünvanına sahiptir. TMMOB Mimarlar Odası ve Istanbul Proje Yönetim Derneği üyesidir.

Av. Mesut Yılmaz

MY Avukatlık Ofisi – Kurucu

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2007 yılına kadar İstanbul’da, avukatlık uygulamalarında bulunmuştur. 2007 yılından beri de İzmir’de bulunan MY Avukatlık Ofisi’nin kurucusudur. Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Enerji Hukuku ağırlıklı bilgi birikimi ve iş portföyüne sahiptir.

Elif Germirli

Tahincioğlu – Ceo

Elif Germirli Tahincioğlu Holding’in yönetim kurulu üyesi ve CEO’sudur. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika’da Columbia Üniversitesi’nde MBA yapan Elif Germirli, 2000 yılına kadar Citibank İstanbul’da hisse senedi piyasaları ve kurumsal finansman bölümleri dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2000-2007 yılları arasında Citigroup Londra’da Global Securitised Markets masasında direktör olarak çalışan Elif Germirli’nin Citigroup’daki son görevi Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi için gayrimenkul finansmanından sorumlu direktörlük olmuştur.

Fatma Gül Numanoğlu Tanrıöver

Yönetici Ortak / ANT Taşınmaz Değerleme

Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama mezunu olan Fatma Gül TANRIÖVER, eğitimine ODTÜ Şehir Planlama Yüksek Lisans Programında devam ederken değerleme uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olan TANRIÖVER, 2010 yılında Ant Taşınmaz Değerleme şirketini kurmuştur.
17 yıl sektör deneyimi süresince arsadan enerji santrallerine kadar gayrimenkulün her türünde değerleme hizmeti; konut ve ticari projelere yönelik fizibilite analizi, piyasa araştırma raporu, en etkin ve verimli kullanım analizi; güneş enerji santrallerine yönelik yer seçim raporları; enerji nakil hatlarına yönelik kamulaştırma raporları olmak üzere farklı alanlarda danışmanlık hizmeti vermiştir. TANRIÖVER, kurucu ortağı olduğu firma ile Türkiye’nin her yerinde hizmet vermeye devam etmektedir.
Yaptığı çalışmalar yanında KOSGEB Girişimcilik Eğitimi, Kamulaştırma Bilirkişiliği Eğitimi, TDUB Proje Geliştirme ve Arsa Değerleme Sertifika Programı, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Mentorluk Programı ile Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. TDUB, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu, Şehir Plancıları Odası ve GİSP üyesidir. Eğitimine Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Programı’nda devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Ferzan Çelikkanat

ER Yatırım- Genel Müdür / General Manager

2000 yılında, Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği lisans bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 2001 yılında Greater New Orleans Area, USA Marriott Hotels’ de yönetici olarak başlamıştır. Kariyerine 2004 – 2005 yılları arasında The Marmara Collection ‘da Operasyon Müdürü, olarak devam etmiştir. 2005-2010 yılları arasında Astaş Holding ‘de Genel Koordinatör, 2010-2012 yılında Koç Holding iştirakı olan Divan Group bünyesinde İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2013 yılından itibaren Er Yatırım Group Genel Müdürü olarak iş hayatına devam etmektedir. Turizm Yatırımcıları Derneği ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Ferzan Çelikkanat, 2002 yılında Southern State University ‘den Satış ve Pazarlama bölümünde yüksek lisans derececi almıştır, iyi derece de İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Fatih Işık

Medya Şeffaf- Medya Satın Alma & Planla ajans Kurucusu

Çalışma hayatına 2004 yılında dergi reklam satı ile başladı. Sonrasında hedefleri doğrultusunda, Tv, Açık Hava , Gazete ve İnternet ve tüm mecralarda reklam satış ve pazarlama görevlerinde bulundu. Şimdi ise, kuzu Grup, Taca inşaat, Atiye Rezidence, Orya Taş, Uranüs İnşaat, Bakırcı Yapı, KLK Grup, Nazenin Konakları, Erka Grup, Dome Partners, Karar Yayıncılık, Nobel İlaç, Modafen koleji, Ted Atakent koleji, Siva Tuz Gıda, firmalarına medya satın planlama ve satın alma hizmeti vermektedir.

Firuz Soyuer

Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.

Firuz Soyuer, 1993 yılında İstanbul, Türkiye’de kurulan Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ve yönetici ortaklarındandır. Pamir ve Soyuer’e katılmadan önce 1991 ve 1993 yılları arasında Istanbul’da Colliers International şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Soyuer, 1990 ve 1991 yılları içinde Bankers Trust Co. ile ortaklığı olan Türk Merchant Bank’ta uzman olarak çalışmıştır. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği dalında lisans eğitimini tamamlayan Soyuer, 1988 yılında Southern Illinois University, Carbondale’den finans konusunda MBA derecesini almıştır. Soyuer, 2003 yılından bu yana Sermaye Piyasası Kurumu’nun lisanslı değerleme uzmanlarından biri olup aynı zamanda MRICS (RICS) ve MAI (Appraisal Institute) profesyonel ünvanlarına sahiptir. 2003-2010 yılları arasında İstanbul Teknijk Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programında dersler veren Soyuer, 2014 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi MBA in Real Estate programında ders vermektedir. 1999 yılından beri ULI üyesi olan Soyuer, 2003 yılından bu yana ULI Türkiye Yönetim Komitesi’nde yer almaktadır.

Gülin Kuzu Fellows

Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyesi

Saint Joseph Lisesi mezunu olan Gülin Kuzu Fellows, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Londra’da Kingston Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine Londra’da Sitemorse Limited London’da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak başlamış olup, sonrasında Yıldız Holding’de Marka Müdürü olarak devam etmiştir. 2011 yılından bu yana aile şirketi olan Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Gülin Kuzu Fellows iyi derecede İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Dr. Hitay Baran

23.09.1975 yılında İzmir’de doğdum. 1993 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında DEÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümünü bitirdim. 1999 yılında İzmir Ticaret Odası’nda uzman yardımcısı olarak işe başladım. 2000 yılında DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Anabilimdalı Yükseklisans, 2010 yılında Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Şehir Planlama Programı Doktora programını tamamladım. İzmir Ticaret Odasında şehircilik ve inşaat müdürlüğü ve şehircilik danışmanlığı görevlerinde bulundum. Halen İzmir Ticaret Odası’nda danışman olarak çalışmaktayım. İzmir Ticaret Odası üyelerinin ve İzmir şehrinin ticaret, turizm, üretim ve yaşam kalitesine ilişkin mevcut mekânsal sorunlarının ve ihtiyaçlarının tespiti ile bunların çözümüne ilişkin proje üretmek, yürütmek, danışmanlık yapmak, İzmir şehrinin yatırıma uygun hale getirilmesi ve yatırımcılara yardımcı olunarak karar süreçlerinin hızlandırılması konusunda çalışmalar yapmaktayım. Bekar ve bir çocuk sahibiyim. TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi ve Kültürpark Tenis Kulübü üyesiyim.

Mustafa Kemal Kayış

GAD Istanbul / Şirket Ortağı / Proje Yürütücüsü

1981 yılında Samsun Vezirköprü’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Samsunda tamamladı. 2004 yılında YTÜ Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Yapı sektöründe serbest mimarlık pratiği yanında ve çeşitli alanlarda ve kademelerde profesyonel olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren çalıştığı GAD Mimarlık Danışmanlık Ticaret A.Ş.’ de firma ortağı olarak proje yürütücüsü görevini sürdürmektedir. GAD bünyesinde çeştli ölçek ve fonksiyonlarda çok sayıda ödüllü mimari projede görev almıştır. Bunların arasında Newada, Kiev Türk Büyükelçiliği, NLF, The İstanbul Merter, AHK Kundu, Mandarin Oriental Bodrum (Yarışma süreci), Logistic City, Esas Holding Riva, Nairobi Central Park vb. projeler yer almaktadır. 2008-2009 yıllarında Vezirköprü Kalkınma Derneği ni kurarak ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını yerine getirmiştir. Bu süre zarfında çeşitli sosyal sorumluluk projelerini yürütmüş ve görev almıştır. Halen İTÜ’de gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini sürdürmektedir. Gayrimenkul Geliştirme süreçlerini; geçmiş mirası göz ardı etmeden, bugünü ıskalamadan, geleceğe gönül rahatlığıyla bırakabileceğimiz bir çevre yaratma çabası olarak görür.

Ozancan Yıldırım

Founder – Ceo / O.Y Consultant

1992, İzmir doğumludur.Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne girdi.Üniversitenin ilk yıllarında kurduğu Genç Turizmciler Derneğinin sırasıyla Balıkesir,Ankara,İstanbul,Bursa ve İzmir başkanlıklarını gerçekleştirdi.Ardından ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak düzenlediği Kültürel Mirasımıza Yolculuk Genç Seyyahlar uluslararası projesinde Türkiye Temsilcisi olarak görev aldı. Üçüncü üniversitesini Minnesota Universitesi MBA programı ile tamamlayan Yıldırım, Crowne Plaza,Ramada, Hilton, TAV Havalimanları (otelcilik – servis) gibi franchise ve management yönetilen oteller ve işletmelerde satış pazarlama müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerini yapmıştır.Turizm Trendleri Zirvesi,Turizm Teknolojileri Zirvesi ve World Tourism Forum projeleri ile T.C Cumhurbaşkanlığı destekli ve katılımlı himaye altına alınmış projeler gerçekleştiren Yıldırım, Dünya Turizm Örgütü ( 2015 ) tarafından En Aktif Genç Turizmci Ödülüne layık görülmüştür.Yıldırım halen İzmir’de önemli bir gayrimenkul yatırım firmasında uluslararası iş geliştirme müdürlüğü yapmaktadır. Turofed, Etik, Skal, Ege Turizm Derneği, İzmir Tanıtma Vakfı ( İZTAV ), Chaine Des Rotisseurs, Tegv ve benzer bir çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde İş Geliştirme üzerine yüksek lisansı devam etmekte olup,Global Kariyer Eğitim Merkezi ve 9 Eylül Üniversitesinde pazarlama konularında ders vermektedir.Kariyerine 2015 yılı itibari ile kurduğu O.Y Consultant firmasında turizm ve otel yatırımları, iş geliştirme danışmanlığı ve dijital pazarlama medya yönetimi konuları üzerine Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) ve körfez sermayelerine odaklı hizmet vermektedir.

Sayat Delice

Sayat Delice, Türkiye ve BDT bölgesinde perakende büyümesi ve gayrimenkul geliştirme konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Delice, daha önce dünyaca ünlü Accessorize markasının Türkiye, Ukrayna ve Romanya’daki iş geliştirmesinden sorumluydu. Ortakların beklentilerini karşılayan ve 30’dan fazla Accessorize mağazası açmak için projelerde çalışan bir ekibi yönetti. Bay Delice, bölgedeki birçok uluslararası marka lansmanının bir parçasıydı ve perakende operasyon yönetimi ve planlaması konusunda deneyime sahip. İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nden Uluslararası Yönetim Yüksek Lisansı ve Türkiye’deki Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans derecesi vardır.

Uzmanlık Alanları: İş Geliştirme; Gayrimenkul Geliştirme; Stratejik Planlama; Analitik düşünme; Müzakere Yönetimi; Finansal Analiz

Selin Bozkurt

Manifesto – Ceo

1997 yılında, İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümünden Lisans derecesi ile mezun olmuş, 1998 yılında University of West Scotland, Cambridge ‘de Pazarlama eğitimi almıştır. Çeşitli şirketlerde Pazarlama konusunda üst düzey yöneticilikler yaptı.Yurtdışında da faaliyetlerini sürdüren Manifesto, Kurumsal İletişim, Corporate Events ve Yeni Medya Ajansı’nın kurucu ortağı ve CEO’sudur. Bugüne kadar 60 ülkeye seyahat etmiştir. Bloomberg Businessweek’te sanat ve seyahat yazıları yazmaktadır. İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı, Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, MİKA-DER Yönetim Kurulu Üyesi, HAKUT Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Selman Aşçı

1994, Samsun/Bafra doğumludur. Ali Karasu Anadolu Lisesi’nden 2011 senesinde mezun olduktan sonra Yaşar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve halen devam etmektedir. Üniversitenin ilk yıllarında arkadaşları ile birlikte Yaşar Turizm Topluluğunu kurdu ve destekleyicisi oldu. 2014 yıllında Mandarin Oriental Bodrum otelin de turizm sektörüne giriş yaptı ve 3 aylık stajını bitirdi. 2015 yılında yeniden Mandarin Oriental otelin de stajını farklı bölümlerde yaparak kendine farklı bir bakış açısı ekledi. Kariyerine ise 2016 yıllında AVM yönetim ve kiralamasında öncü şirketi Jones Lang LaSalle bünyesinde otel ve ağırlama grubun da stajını gerçekleştirdi. Halen eğitim hayatıne devam etmekte olup çeşitli organizasyonlar ve etkinliklerede katılmaya çalışmakta. Berkan Selman Aşcı, Yaşar Üniversitesi Turizm Topluluğuna üyeliği devam etmekte olup bunun yanı sıra Turizmin Geleceği Platform’u üyesidir. Berkan Selman Aşcı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Nahide Karadağ

N.Karadağ Gayrimenkul – Kurucu

Anadolu üniversitesi Bankacılık ve Mimarlık bölümünden mezun oldu, İş hayatına 1997 yılında Egebank Merkez şubede cari operasyon bölümünde başladı. Sırasıyla Toprakbank Genel müdürlüklük, Eco Holding reklam ve halkla ilişkiler yöneticiliği ile birlikte, İş Adamları derneği halkla ilişkiler yöneticiliği yaptı. Bir süre Remax markası altında gayrimenkul danışmanlığı yapmanın ardından kendi markası N.Karadağ Gayrimenkul Danışmanlığı şirketini kurdu. Sayın Nahide Karadağ İnsan yönetimi ve insan kaynakları , Mevduat eğitimi, NLP, Acces Bars, Uluslararası gayrimenkul danışmanlığı, Emlak, Müteahhitlik, Güncel imar ve imar planlama, Kentsel dönüşüm uzmanlığı konularında uzmanlık sertifikalarına sahiptir, halen kendi markası ile gayrimenkul danışmanlığı yapmaktadır.

Umut Atalay

Ülke Direktörü / RESOLUTE ASSET MANAGEMENT LLP

Resolute Asset Management Türkiye Ofis direktörü olan Umut, öncelikli olarak Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerdeki iş geliştirme faaliyetlerinin yönetilmesinden sorumludur.

Umut, Resolute öncesinde Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ise 3. büyük demir çelik üreticisi olan Erdemir Grubu’nda 6 yıl Yatırımlar Direktörü ve Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. Erdemir öncesinde ise gerek yurtiçi gerekse yurtdışında, EBRD ve Karadeniz Holding’de öncelikli olarak borç yapılandırması, optimum gelir/gider yönetimi ile borç ödeme kabiliyetlerinin artırılması konularından sorumlu olarak 6 yıl süreyle CFO pozisyonunda çalışmıştır. 22 yıllık finansal yönetim tecrübesine sahip olan Umut, iş kariyerine yatırım bankacısı olarak başlamış, ardından demir çelik, döküm, inşaat, inşaat malzemeleri, tersane ve gemi işletmeciliği, kraft torba üretimi, tekstil, varlık ve gayri menkul yönetimi sektörlerinde yönetici olarak çalışmıştır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Umut, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA derecesine sahiptir. Bunlara ilave olarak Sabancı Üniversitesi ve The IEDC-Bled School of Management, Slovenia’da işletme ve iş idaresi konularında çeşitli eğitim programlarına katılmıştır.

Umut Çetin

1975 Çorum doğumlu olan Abdullah Umut Çetin,1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olması akabindeİYTE’de yüksek lisan programında bir yıl yabancı dil eğitimi görmüş ve sonrasında TheHampstead School of English’de dil eğitimine devam etmiştir. 1998 yılında InterbankA.Ş.’de MT olarak iş hayatına atılmıştır. Askerlik görevinin ardından gayrimenkul ve perakende sektörleri ile tanışması 2000 yılında Özdilek A.Ş ile olmuştur. 2003-2007 yıllarında Bursa Çimento A.Ş.’de Proje Yatırım Mühendisi olarak yatırım işini farklı bir sektörde deneyimlemiştir. 2007-2014 yılları arasında TescoKipa A.Ş. ‘de Gayrimenkul SatınalmaEge Bölge Müdürü olarakdünyanın ikinci büyük perakende firmasının Türkiye operasyonunda 200 m2 ‘den 12.000 m2 ‘ye çeşitli ölçeklerde leasehold, groundlease ve freehold birçok projeyi hayata geçirmiştir. Karakaşlar Group’da Gayrimenkul ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak perakende sektöründeAVM kiralama ve yönetimi konularında deneyim kazanmıştır. Halen kendi firması ile İzmir merkezli olarak gayrimenkul ve perakende yatırımları konusunda yurt genelinde çeşitli alışveriş merkezleri , yatırımcılar, yerel ve ulusal ölçekli markalara danışmanlık yapmaktadır.

Yüksel Savaş

Y. Mimar, PMP / Kurucu, PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’

1970 Erzincan doğumludur. 1995 yılında MSÜ Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur, aynı yıl başladığı Kentsel Tasarım yüksek lisans programını 2009 yılında verdiği tez ile tamamlamıştır. İş hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında önemli projelerde görev almış; Yüksel İnşaat, Tekfen Mühendislik, Gap İnşaat, Bureau Veritas, Tahincioğlu, Sinpaş GYO gibi kurumsal firmalarda Proje Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yrd’na kadar farklı pozisyonlarda başarı ile çalışmıştır. 2016 yılında kurduğu PROTECTURE ‘’Protective Architecture’’ firması ile gayrimenkul sektöründe Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi alanlarında hizmet vermektedir. Verilen yönetim hizmetleri dışında akademik ve özel kurumlarda Entegre Tasarım Yönetimi ve İnşaat Proje Yönetimi konularında dersler de vermektedir. Profesyonel hayatı boyunca araştırmayı, bilgiyi ve işbirliğini öncelikleyen Yüksel Savaş, başarı için üretkenlik ve entegrasyonun önemine inanmaktadır. Aktif olarak, PMI, İPYD ve GİSP üyelikleri bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce orta düzeyde de Rusça bilmektedir.

Zeynep Ökke

Avukat, Ökke Hukuk Bürosu

Lisans Eğitimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır. Stajını Yamaner&Yamaner Hukuk Bürosunda tamamladıktan sonra İngiltere’de, Cambridge Law Studio’da Hukuk dersleri almıştır. Ökke Hukuk Bürosu’nda Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmıştır. İngiltere, Kent Üniversitesi’nde kara para alanındaki tezini yazarak 2012 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Ökke Hukuk Bürosunda Gayrimenkul Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Yabancıların Gayrimenkul Alımları Konusunda Mevzuat Uzmanı olan Ökke, birçok sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak bilgilendirme toplantıları yapmaktadır. 2015 yılında Sotheby’s Institute of Art, Londra’da Sanat Hukuku ve Sanat Yatırımı hakkında kapsamlı dersler almıştır. Türkiye’nin ilk ve tek sanat Hukuku ofisi, Ökke&Hekim Hukuk Bürosu( ART LAW FOR ART MARKET) ‘ nun kurucularındandır. Aynı zamanda eğitim hayatından bu yana insan hakları ve ceza adaleti alanındaki çalışmalarını sürdüren ÖKKE, mümkün olabildiğince Pro-Bono Projeler üzerinde de çalışmalarını sürdürmektedir.

Deniz Cabadak

Proje Sorumlusu / Rönesans MEA İnşaat

1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2008’de Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nden, 2014’te İTÜ Mimarlık bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Erasmus Programı çerçevesinde 1 sene Politecnico Di Milano’da eğitim gördü. Lisansüstü eğitimine İTÜ Mimari Tasarım Bölümü’nde devam etti. İnsan davranışı-mekan ilişkisinin mekan dizimi kapsamında incelenmesi bağlamında çalışmalar yaparak, 2016 yılında mezun oldu. Yüksek lisans konusu çerçevesinde Mekan Dizimi Sempozyumlarında çeşitli bildirileri yayınlandı. 2020 yılılnda PMP setifikası aldı.
Kariyerine ALP Mimarlar ve VIA Mimarlık mimari tasarım ofislerinde başladı. Sonrasında Rönesans MEA İnşaat bünyesinde Amerikan Elçiliği projeleri koordinasyon ekibinde projelendirme ve koordinasyon süreçlerinde proje mimarı olarak çalışmalar yaptı. Rönesans MEA İnşaat bünyesinde Amerikan Elçiliği projesinde Proje Sorumlusu olarak görevini sürdürmekte. TMMOB Mimarlar odası ve Proje Yönetim Derneği üyesi.

Funda Özbaldan

İş Geliştirme Müdürü / Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2006 yılında mezun olan Funda Özbaldan, Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme bölümünde “Gayrimenkul değerleme sürecinde `en etkin ve verimli kullanım’ amaçlı pazar analizinin Ispartakule örneğinde incelenmesi” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Türkiye 2010 yılından beri Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (SPK) Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanıdır.
Çalışma hayatına 2006 yılında ‘Değerleme Uzman Yardımcısı” olarak Çelen Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’de başlayan Özbaldan, yine aynı şirkette ‘Değerleme Uzmanı’ ve ‘Kıdemli Uzman’ pozisyonlarında görev almıştır. Danışmanlık ve değerleme alanlarında yaklaşık 7 yıllık tecrübesi bulunan Özbaldan, çalışma hayatı boyunca; arsa-arazi, konut, iş merkezi, turistik tesisler, fabrika ve diğer üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, depolama alanları, limanlar vb. gibi çeşitli gayrimenkul türlerinin analizi ve değerleme raporlarını hazırlanması, konut, AVM, otel, ofis, hastane ve karma kullanım projeleri gibi gayrimenkul yatırım projelerinin fizibilite çalışmaları ile en etkin ve verimli kullanım analizleri; due diligence, pazar analizi, pazar araştırması, yatırım stratejisi, yer seçimi ve lokasyon analizi gibi gayrimenkule ve gayrimenkul geliştirmeye yönelik çok çeşitli konularda çalışmalar yürütmüştür.
Funda Özbaldan, Çelen tecrübesi ardından, 2013 yılı Temmuz ayı itibari ile Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.’ bünyesine katılarak ‘İş Geliştirme Müdürü” olarak çalışmaya başlamıştır. Funda Özbaldan, bu görevinde şirketin yatırım yapacağı arsa ya da varlıklara ilişkin due diligence süreçlerinin yönetimini, fizibilitelerinin hazırlanmasını, highest&best use analizlerini gerçekleştirilmesi, konsepte geliştirme, pazarlama ve satış stratejisi, yüklenici ile koordinasyonu yürütmek, banka proje finansmanını sağlamak ve yürütmek, proje yönetimi, sözleşme yönetimi, yatırımcı ilişkileri yönetimi ve yeni yatırım fırsatları bulma ve geliştirme aşamalarının tamamında görev yapmaktadır.

Erkan Erdem

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

1967 Bursa Doğumludur. 1989 Uludağ Üniversitesi iibf işletme mezun olmuştur. Uzun yılar boyunca ticaret, müteahhitlik ve ihracat sektörlerinde çalıştı. Daha sonra sektör değiştirerek Gayrimenkul Geliştirme alanında çalışmaya başladı. Anadolu üniversitesi Emlak yönetimi bölümünü bitirdi ve SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanı lisansı aldı. Hayat boyu öğrenme mottosu ile Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenime devam etmektedir.

Avukat Mehmet Aslan

Aslan & Tok Hukuk Ofisi – Ortak Avukat

2007 yılında Mersin Hacı Sabancı Lisesi’nden mezun olan Mehmet Aslan, 2012’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans eğitimini tamamlamıştır. 2013 yılında İngiltere’nin Mancester şehrinde dil eğitimini alan Aslan hemen akabinde İstanbul Barosuna kaydını yaptırmıştır. 2014 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuk alanında lisans üstü eğitimine başlamıştır.

Aslan, altı yıl bir üst düzey inşaat şirketinde çalışarak Hukuk Müşavir’i pozisyonuna kadar yükselmiştir. 2020 yılından itibaren ise kurucusu olduğu Aslan & Tok Hukuk Ofisi’nde ortak avukat olarak görev yapmaktadır.

Aslan, gayrimenkul hukuku, kentsel dönüşüm, miras hukuku, ticaret ve şirketler hukuku konularında uzmanlaşmıştır. Aslan’ın ofisindeki gayrimenkul hukuku alanındaki çalışmaları arazinin geliştirme sürecinden inşaat yapılarak teslim sürecine kadar birçok dalda danışmanlık içermektedir. Bu kapsamda verilen danışmak hizmetinde gayrimenkullerin imar, ruhsat, iskan satış süreci, yönetim planı hazırlanması, kat irtifakı kurulması, kira ve geri alım sözleşmeleri ve imar mevzuatı uyuşmazlıkları ve bunlara bağlı her türlü davanın ikame edilmesi ve sonuçlandırması süreçlerini kapsamaktadır.

Aslan, yazılı ve görsel basında gayrimenkul hukuki ile ilgili birçok yazısı yer almış ve programlara konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

Soner Arslantürk

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Mülk Yönetimi Müdürü

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi’ni 2003 yılında bitiren Soner Arslantürk, Ekim 2005-Haziran 2008 tarihleri arasında TEİAŞ’ta İşletme Mühendisi olarak görev aldı. Sonrasından Citibank’ta Tesis Müdür Yardımcılığı ve ISS Türkiye’de Tesis Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2014 yılına kadar çalıştığı Johnson Controls firmasında Proje Müdürlüğü yapan Arslantürk, daha sonra JLL Türkiye, Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Mergen Mülk Yönetimi firmalarında Operasyon Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Arslantürk halen Esas Gayrimenkul Bünyesinde Mülk Yönetimi Müdürlüğü görevini yürütmektedir

Yasemin Uzelli

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Pazarlama Müdürü

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Yasemin Uzelli, iş yaşamına 2000 yılında adım attı. Tekstil , perakende ve kozmetik gibi farklı sektörlerde Pazarlama, Satış ve Marka Müdürlüğü deneyimlerinin ardından Profilo AVM’de Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Sonrasında aynı görevi Doğan Holding bünyesindeki Trump AVM ve Kidzmondo’da sürdüren Uzelli, 2014 -2017 yılları arasında Emaar Türkiye’de Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 2017-2019 yılları arasında ECE Türkiye’de Alışveriş Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev alan Yasemin Uzelli, 2019 yılının Mart ayından bu yana Esas Gayrimenkul bünyesinde Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Mutlu Sartık

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Kiralama Direktörü

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Mutlu Sartık, iş yaşamına 1993 yılında başladı. Hizmet, işletme, havacılık gibi farklı sektörlerde görev alan Sartık, 2005-2008 yılları arasında Sayman Danışmanlık firmasında Kiralama ve Müşteri İlişkileri departmanında görev yaptı. Sonrasında CEFIC Türkiye’de Kiralama Müdürlüğü görevini üstlenen Mutlu Sartık, 2011 yılından itibaren CarrefourSA’da AVM ve Geliştirme Müdürlüğü yaptı. Sartık, halen Esas Gayrimenkul bünyesinde Kiralama Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Nezaket Akçakaya

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Mülk Yönetimi Direktörü

Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu mezunu Nezaket Akçakaya, 1992 yılında iş yaşamına başladığı Hilton’da Grup Satış ve Banket Müdürlüğü görevini yürüttü. 2006 ve 2011 yılları arasında Tesco Kipa firmasında AVM Müdürü ve Bölge AVM Müdürü olarak görev alan Akçakaya, 2011 yılından itibaren sırasıyla Atlantis Shopping & Entertainment Center ve Ankara Nata Vega Outlet’de AVM Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2014 ve 2018 yılları arasında JLL Türkiye’de Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Nezaket Akçakaya, Şubat 2018 tarihinden bu yana Esas Gayrimenkul bünyesinde Mülk Yönetimi Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Barış Kalabay

Esas Gayrimenkul A.Ş. – Varlık Yönetim Müdürü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mehmet Barış Kalabay,Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi yüksek lisansı programını tamamlamıştır.Kariyerine 2003 yılında ECE Türkiye’de Finans Uzmanı olarak başladı.2006-2008 yılları arası Eczacıbaşı Grubu Yurt Dışı İştiraklerleri Finansal Uzmanı olarak Türkiye ve İrlanda’da görev almıştır. 2008 yılında ECE Türkiye’de Facility Management departmanında görev alan, 2014 yılında Varlık Yönetim Departmanına transfer olmuştur. 2015 sonu itibarı ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım’da Varlık Yönetim Müdürü görevine başlayan Kalabay , 2021 yılı itibarı ile Esas Gayrimenkul’de Varlık Yönetim Müdürü görevine devam etmektedir.

Dinç Yıldız

Efenbiworks – Kurucu

1987 İzmir doğumlu Dinç Yıldız , İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi mezuniyeti sonrası İzmir
Ekonomi Üniversitesi “Logistics Management” bölümünde lisansını tamamlamıştır. Üniversite
yıllarında strateji geliştirme konusundaki yetkinliğini 2008 yılında Amerika’da gastronomi
odağında profesyonel kariyeri haline dönüştürmüş ve 2011 yılında Türkiye’de kurduğu D’arc
Design&Co ve Placement şirketlerinde gastro-konsept ve gastro-lokasyon geliştirilmesi
üzerine görev almıştır. 2021 Ocak ayı itibari ile söz konusu şirketleri tek bir unvan altında
birleştirerek Türkiye’nin ilk 360’ Gastro-Strateji danışmanlık şirketi Efenbiworks’u kurmuştur
ve Gastronomi Stratejist olarak çalışmalarına devam etmektedir. Konuşmacı,köşe yazarı ve eş
zamanlı İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde “Gastronomy Strategies&Branding” dersleri de veren
Dinç Yıldız, fransızca ve İngilizce dillerinde iyi seviyededir.
Uzmanlık Alanları: Gastro-markalaştırma , gastro-konsept ve lokasyon geliştirme , gastropazarlama,
gastro-turizm ve destinasyon geliştirme, 360’ gastro-strateji planlama,

Ercüment Alptekin

LİBRA DLM – Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında doğan Ercüment Alptekin kariyerine çelik endüstrisinde üretim müdürü olarak başlamış, 1985 yılında da fabrika müdürü olarak kariyerini geliştirmiştir.2000 yılına kadar dış ticaret sektöründe genel müdür olarak görev almış ve ardından Çorlu’daki Orion Alışveriş Merkezi’ne AVM müdürü olarak perakende yönetimi sektöründeki kariyerine başlamıştır. Orion Alışveriş Merkezi’ni 3 yıllık başarılı yönetiminin ardından, 2003 yılında Alışveriş Merkezi ve bünyesinde yer alan iş merkezini de yönetmek üzere Ankara’daki Armada Alışveriş Merkezi’ne geçmiştir. 2007 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Yönetimi ve Danışmanlık firması yönetim departmanına genel müdür olarak transfer olan Ercüment Alptekin Alkaş ile JLL birleşmesinden sonra da Zorlu, Emaar, Cevahir, Antares, Sanko Park gibi çeşitli şehirlerdeki 1.000.000 m2 GLA üzerinde birçok alışveriş merkezlerinin yönetim süreçlerinden, koordinasyon, pazarlama ve saha operasyonlarını kapsayan sorumluluğuna ilaveten yeni iş geliştirme ve firmayı yeni pazarlara açma konusunda da önemli rol oynamıştır. Nisan 2014 tarihinde Emaar Türkiye şirketi bünyesinde mülk yönetim direktörü olarak çalışmaya başlayan Ercüment Alptekin, yaklaşık 900.000 m2’lik alan üzerinde kurulması planlanan otel, rezidans, AVM ve ofis içeren karma projenin sorumluluğunu almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Metalürji Mühendisliği lisans diplomasına sahip Alptekin, Aralık 2015 tarihinden itibaren kurucu ortağı olduğu LİBRA DLM’de yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kerem Görkem

Şişecam (Paşabahçe Mağazaları) Kiralama & Franchise Sorumlusu

1994, Karabük doğumludur. Mehmet Vergili Fen Lisesi’nden 2013’te, İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2018’de mezun oldu. Lisans eğitimi esnasında katıldığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 2. Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’nda 2. Mansiyon
ödülünü kazandı. 2017-2020 yılları arasında uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield Türkiye’de Yatırım & Sanayi ve Değerleme & Danışmanlık departmanlarında danışman, 2020-2021 yılları arasında EVA Gayrimenkul Değerleme & Danışmanlık bünyesinde Proje Değerleme Yetkilisi olarak çalıştı. Lisansüstü eğitim hayatına, 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bölge Planlama programında başlayıp, Gayrimenkul Geliştirme alanında devam etti. Lisansüstü çalışmalarını Türkiye’deki futbol stadyumlarının gayrimenkul piyasasına etkisi üzerine yoğunlaştırdı. Aynı zamanda bir yazar olan Kerem Görkem’in üç romanı ve ulusal gazete, dergi ve dijital mecralarda yayınlanmış pek çok yazısı bulunmaktadır. 2022 itibariyle Şişecam (Paşabahçe Mağazaları) bünyesinde Kiralama & Franchise Sorumlusu olarak görev almaktadır. TMMOB Şehir Plancıları Odası üyesidir.

Cemre Şalcı

Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş. – İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi Sorumlusu

2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliğinden onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında bir dönem Valencia Politeknik Üniversitesitesinde geomatik alanında eğitim gördü. Kariyerine Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlük Ekspertiz Grubunda Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak başladı. 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Anabilim dalı Tezli Yüksek Lisansından yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Bunların yanı sıra Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi ve sonrasında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden de mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesinde eğitim hayatını devam ettirmektedir. Kariyerine 2017 yılında çalışmaya başladığı Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi Sorumlusu olarak devam etmektedir. Gayrimenkul Geliştirme, değerleme, kentsel dönüşüm, taşınmaz hukuku, fizibilite, imar mevzuatı, gayrimenkul yönetimi, etkin ve verimli kullanım analizi , bölge analizi, piyasa değer ve kira analizi uzmanlık alanlarındandır. Sermaye Piyasası Kurulundan Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olup aynı zamanda MRICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) profesyonel unvanına sahiptir.

Selim Baykul

Yapı Mühendisi

2011 Yılında Eskişehir Osmangazi üniversitesi, İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ‘n den Yapı Mühendisliği Yüksek Lisans Derecesi almıştır. Kariyerine 2012 yılında Genyap Yapı A.Ş. de kontrol mühendisi olarak başlamış, 2013 yılında Yapı Akademisi A.Ş. de Proje Mühendisi, 2014 yılında Çizgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ‘de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı, 2015-2017 yılları arasında Pana Yapı A.Ş. de İş Geliştirme Mühendisi olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında Gürşen Yapı A.Ş. de Gayrimenkul yatırım yöneticisi olarak çalıştı, 2020 yılın da JJL de Türkiye Pörtföy Yöneticiliği yaptı. 2021 yılında AND Gayrimenkul A.Ş. Ticari Gayrimenkuller Müdürü olarak çalıştı, halen İstanbul Medipol Üniversitesi ‘n de Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Yüksek Mimar Ebru Ersöz

Propin – Kurucu / Yönetici Ortak

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede lisansüstü eğitimini tamamlayarak Yüksek Mimar unvanı alan Ebru Ersöz, doktora çalışmalarına İTÜ’de devam etmektedir.

2005 yılından beri Propin’de, yönetici ortak olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Propin’i kurmadan önce beş yıl süreyle Colliers International’da görev almıştır.

Gayrimenkul sektöründe çalışmaya başlamadan önce, çeşitli kapsam ve ölçeklerdeki mimari proje tasarımı ve proje yönetimiyle ilgili önemli projelerde çalışmıştır.

Ebru Ersöz, gayrimenkul kiralama ve satış işlemlerinden, pazarlama, portföy yönetimi, piyasa araştırmaları ve fizibilite raporlarının hazırlanması alanlarına kadar kurumsal gayrimenkulün çok farklı süreçlerde 20 yılı aşkın deneyime sahibidir.

2005 yılında ortağı Aydan Bozkurt’la birlikte Propin’i kurmuştur. Ana ilkelerinden biri olarak gayrimenkul pazarının kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Propin, sektörün önde gelen gayrimenkul kiralama ve satış firmaları arasındadır. Propin Allianz Sigorta’nın Rönesans Tower’ı satın alması, Anadolu Sigorta’nın Smart Plaza’yı satın alması ve McKinsey merkez ofis kiralaması gibi sektörün önemli aracılık işlerine imza atmıştır. Propin tarafından düzenli hazırlanan İstanbul Ofis Pazarı Raporları, paylaştığı doğru ve şeffaf pazar verileriyle pazarın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Ebru Ersöz, profesyonel iş hayatına ek olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde 2019 – 2021 yılları arasında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak stüdyo dersleri vermiştir.

İTÜ Mezunlar Derneği ve Genç Başarı Derneği üyesi olarak, dernek çalışmaları kapsamında, lise ve üniversite öğrencilerine gönüllü mentorluk vermektedir.

GISP, GYODER ve İTÜ Mezunlar Derneği üyesidir.

Aydan Bozkurt - Şehir Plancı

Propin – Kurucu / Yönetici Ortak

1977 doğumlu Aydan Bozkurt, Propin’in kurucu ve yönetici ortaklarındandır.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında gayrimenkul sektörüne adım atan Aydan Bozkurt, uluslararası bir gayrimenkul danışmanlık şirketinde ticari gayrimenkulün farklı alanlarında deneyim kazanmıştır.

2005 yılında ortağı Ebru Ersöz’le birlikte Propin’i kurmuştur. 2005 yılında itibaren Propin’de, yönetici ortak olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aydan Bozkurt, gayrimenkul sektörünün dört farklı oyucusu olan; yatırımcılar, geliştiriciler, malsahipleri ve kullanıcılara; gayrimenkul kiralama ve satış işlemlerinde, pazarlama, portföy yönetimi, piyasa araştırmaları ve fizibilite raporlarının hazırlanması alanlarında yirmi senelik deneyimiyle Propin çatısı altında hizmet vermektedir.

Sektörün önde gelen gayrimenkul kiralama ve satış firmalarından Propin; Allianz Sigorta’nın Rönesans Tower’ı satın alması, Türkiye’de sayılı “İhtiyaca Özgü Proje Geliştirme” işlemi olan Bosch Genel Merkezi’nin geliştirilip, kiralanması, Yemek Sepeti’nin merkez ofis kiralaması gibi önemli aracılık işlerine imza atmıştır. Gayrimenkul pazarının kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Propin, periyodik olarak hazırladığı İstanbul Ofis Pazarı Raporları, paylaştığı doğru ve şeffaf pazar verileriyle pazarın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

GISP, GYODER ve TMMOB Şehir Plancıları Odası üyesidir.

Müjdat Güler

Nova Group Holding – CEO

2 Ağustos 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur.
İstanbul Ziya Paşa ilk okulunu birincilikle bitirmiş, sırası ile Esentepe Orta Okulu, Beyoğlu Ticaret Lisesi ve İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisinde öğrenimini tamamlamıştır.
Bir çok makalesi ve araştırma raporları yayınlanmıştır.
İş hayatında sırası ile aile şirketlerinde esnaflık eğitimi ile işe başlamış, sonrasında Tüccarlık, üretim, sanayicilik , dış ticaret şirketlerinde çıraklık, şeflik, müdürlük, genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır.
Genel iş hayatında çeşitli derneklerde üye, yönetici ve yönetim kurulu başkanlıkları yapmıştır. Türkiye’deki iş hayatına 1976 ve 2018 yılları arasında devam etti ve uluslararası emlak, inşaat, gıda ve orman ürünleriyle ilgilendi. Amerika ile 1981 yılından itibaren ticaret, dış ticaret, üretim ve proje geliştirme alanlarında görev aldı. Aynı zamanda uzun sureler bu ülkede yaşadı.
Evli iki kız çocuğu babası. Sporcu ve aynı zamanda Galatasaraylı…

Av. Senem Kiraz

Kiraz Hukuk Bürosu – Kurucu

16 yıldır serbest avukatlık , marka ve patent vekilliği yapmaktadır. Ankara Hukuk Fakültesinde lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almıştır. Bilirkişilik eğitimi, kentsel dönüşüm hukuku uzmanlık eğitimi , arabuluculuk eğitimini tamamlamıştır. Ağırlıklı olarak özel hukuk, Kentsel Dönüşüm , Gayrimenkul, İş, Fikri Mülkiyet ve Aile hukuku üzerine çalışmaktadır.

Çağıl Fenike Kaya

New Office Turkey – Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü

2014 yılında, Celal Bayar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun olan Çağıl Fenike KAYA, kariyerine Yenigün gazetesinde Ekonomi muhabiri ve Köşe Yazarı olarak başladı, 2015 – 2016 yılları arasında Rotaract Bölge Temsilciği’n de, Kurumsal – İletişim Yöneticisi olarak çalıştı. 2017 – 2018 yılları arasında First Class Trust Union Gayrimenkul Danışmanlığı ‘ın da, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumluluğunu üstlenerek Kurumsal İletişim ve Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2018 yılında Freelance Sosyal Medya Yönetmeni olarak çalışmaya başladı, halen Efes Inner Wheel Kulübü Kulübü, Bornova Rotary Kulübü, Güzelyalı Rotary kulübü ‘nün sosyal medya hesaplarının yönetimi yapıyor, aynı zamanda, New Office Turkey – Kurumsal İletişim ve Halkla ilişkiler Müdürü görevine devam ediyor.

Zeynep Cansu Erdoğan

Protio – Athens (Greece) – Monetization and Business Development Manager

2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu, 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi – Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans derecesi aldı. kariyerine Istanbul Real Estate Valuation and Consultancy de, Değerleme Uzmanı olarak başladı, 2013 – 2014 yılları arasında Sur Yapı ‘da İş Geliştirme Yöneticisi, 2014 – 2016 yılları arasında Tahincioğlu Gsyrimenkul ‘de Satış Yöneticisi olarak çalıştı, 2016 – 2017 yılları arasında Astaş İnşaat ‘ta Satış Müdür Yardımcısı, 2017 – 2018 yılları arasında ID Real Estate ‘de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak kariyerine devam etti, 2019 – 2021 yılları arasında CU Engine ‘de İş Geliştirme Müdürü olarak, 2021 yılından beri Portio – Athens – Greece ‘de İş geliştirme Müdürü olarak çalışıyor, ayrıca Freelance olarak müşterilerine Satış, Pazarlama, İş Geliştirme Danışmanlığı veriyor,

Mahmut Muharrem Arslan

Özyazıcı İnşaat A.Ş. – Mimar

1994 İstanbul doğumludur.İlk,Orta ve Lise öğrenimlerini Özel Devran Eğitim Kurumları’nda tamamlamıştır.2012 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne başlayan Muharrem Arslan, 2018 yılı şubat ayında lisans derecesiyle mezun olmuştur.Bu süreçte 2013 yılında İngiltere’de ETC International College’da dil eğitimi alıp İngiltere’nin birçok şehrini gezme fırsatı yakalamıştır.2014 yılında Erasmus Programı ile İspanya’da Universitat Jaume’de mimarlık ve ispanyolca eğitimi almıştır,İspanya’nın çoğu bölgesini ve Avrupa’nın popüler destinasyonlarını gezmiştir.Kültür,ofis ve şantiye stajlarını eksiksiz tamamlayıp, lisans sürecinde yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak farklı şirketlerde çalışmıştır.2018-2019 yılında İzmir Ege Ordu K.lığı’nda yedek subay olarak askerlik hizmetinde bulunmuştur.2016 yılından beri aktif olarak çalışma hayatında yer alan Muharrem Arslan, proje mimar,saha mimarı.İyi derecede ingilizce ve orta derecede ispanyolca bilmektedir.TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent şubesi üyesidir.Halihazırda Emlak Konut Bizim Mahalle Projesinde Özyazıcı İnşaat firmasında saha mimarı olarak çalışmaktadır.

Soner Keleş

Satış Çözümleri – Kurucu / Motto Turkey – Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde alan Soner Keleş, Yüksek Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde (MBA) tamamladı. Gayrimenkul projeleri geliştirme, pazarlama ve satış yönetimi konularındaki özgün bakış açısı ve vizyonu ile son 15 yılda 40 yakın markalı gayrimenkul projesinde 20 bine yakın konut, ofis ve ticari bağımsız bölümün konsept geliştirme, pazarlama ve satışında profesyonel yönetici olarak görev aldı. 2001 yılında Bakü’de yer alan karma konut projesinde pazarlama ve satış çalışmalarında rol aldı. 2003-2018 yılları arasında gayrimenkul sektörünün önde gelen markalarından Dumankaya İnşaat’ın tüm konut projelerinin strateji, organizasyon, ürün geliştirme, pazarlama ve satış yönetimi alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2018 yılında Türkiye gayrimenkul sektöründe proje geliştirme, pazarlama ve satış yönetimi alanlarında hizmet veren Satış Çözümleri şirketini kurdu. Aynı zamanda 2020 yılından itibaren gayrimenkul projeleri yurtdışı tanıtım, pazarlama ve satış yönetiminde hizmet veren Motto Turkey yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir. Kişisel gelişim, yöneticilik, gayrimenkul satış, pazarlama, proje geliştirme, değerleme ve gayrimenkul finansmanı alanındaki birçok konferans ve seminerde konuşmacı ve eğitimci olarak yer aldı. Gayrimenkul sektörünün gelişimi ile ilgili basında ve emlak haber sitelerinden yayınlanmış olan birçok makalesi bulunmaktadır. Halen Türkiye’de yayınlanan ulusal ekonomi gazetesi Analiz’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Gayrimenkul Yurtdışı Tanıdım Derneği GİGDER üyesidir.

Mehmet Serdar Koca

Nova Mimarlık – Kurucu

1978 İstanbul’da doğdu. 1997 Lisans öğrenimine devam ederken Aslıhan Ekitmen Mimarlık Bürosu’nda çalışmaya başladı. 2000 İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını 2002 Boston Northeastern Üniversitesinde tamamladı. Yüksek lisan sonrasi Royal Design Mimarlık firmasında çalışmaya başladı ve 2004 Watertown Savings Bank Projesi ile Massachusetts-AIA tarafından Preservation ödülünü aldı.
2006 Türkiye’ye dönerek Idemim A.Ş.’de yönetici ortak olarak çalışmaya başladı. Bu firmada perakende sektörüne yönelik birçok projeye imza attı. BG Store ve Chakra mağazalarının Konsept Projelerini oluşturdu ve tüm Türkiye mağazalarının projelendirme ve uygulama işlerini yürüttü. Mudo, İpekyol, Machka, Twist,Starbucks, Mado gibi birçok markanın mağaza uygulama işlerini yaptı. 2009 Nova Mimarlık’ı kurdu. Özellikle Alışveriş Merkezi projeleri olmak üzere ofis ve özel konut projeleri üzerine yoğunlaştı. Başta Turkmall ve Cenay Grup olmak üzere, Rakeen, Günay inşaat, DIA holding gibi birçok büyük firmanın AVM ve Ofis projelerine imza attı. 2012 Sektörde büyümek adına Turkmall Sultani ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kurdu. Yönetici ortak olduğu bu büroda alışveriş merkezi, ofis, otel, konut ve karma projeler konularında projeler üretmeye devam etmektedir.

Özgür Anık

Keller Williams Realty Inc. İstanbul – Gayrimenkul Danışmanı

1993, İstanbul doğumludur. Kocaeli Üniversitesi İktisat mezunudur. Üniversite eğitim döneminde; Genç Girişimciler Kulübü kuruluş aşamasında bulunmuş ve 2 yıl süre ile Genel Koordinatör görevini yerine getirmiştir. Kulüp bünyesinde çok sayıda seminer ve organizasyon düzenlenmiştir. Yine üniversite döneminde Bemar Kariyer ve British Town Dil Okullarında (İzmit) Pazarlama Tanıtım Saha Koordinatör görevini üstlenmiştir. 2015 – 2017 yılları boyunca Lojistik sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur.
2017-2019 yılları boyunca Restoran işletmeciliği yapmıştır.
2020 yılında özel bir firmada Gayrimenkul Danışmanlığına (Lüks Konut) başlamıştır.
2021 yılı itibarıyla Keller Williams firması ile birlikte Gayrimenkul sektöründe satış ve pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir.

Semiha Yağmur Fırat

Crea Gayrimenkul Danışmanlık – Broker

1963 yılı İzmir doğumluyum. 1980 yılında İzmir Özel Türk kolejinden mezun oldum. 1986 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat fakültesi Türk dili ve Edebiyatı bölümünü bitirip, 1988 yılında tekstil sektöründe imalat ve perakende satış yaparak iş hayatıma başladım. 1996 yılında; ısıtma soğutma iklimlendirme alanında, teknik malzeme satışı ve projelendirme ağırlıklı çalışan bir şirkette, kurucu ortak olarak yer aldım. Aralıksız devam eden çalışma hayatım; 2011 yılında Çeşme’de başlanan, Turizm Tesisi projesinin genel koordinatörü olarak, devam etti. 30 dönüm arazi üzerine kurulu projenin; 130 adet rezidans ile 22 adet otel odasının, satış ve kiralamalarıyla ilgilendim, sorumlusu olduğum tesisin tüm birimleriyle düzen ve uyum içinde işleyişini koordine ettim. Ayasandra Termal ve Kür Merkezi’nde yaptığım satışların verdiği şevkle, 2019 yılında Anadolu Üniversitesi “Emlak ve Emlak Yönetimi” bölümünde okuyup, Gayrimenkul Danışmanı olmaya karar verdim. 2021 yılında, Çeşme‘deki koordinatörlük görevimden ayrıldıktan sonra, kariyer yolculuğuma “Crea Gayrimenkul Danışmanlık” firmasında Broker olarak devam ediyorum.

Mehmet Yahya Fırat

Crea Gayrimenkul Danışmanlık – Owner

1968 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Yahya Fırat, 1986 senesinde İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimini 1991’ de tamamlayarak, Mimar ünvanını almıştır. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi “Emlak ve Emlak Yönetimi” bölümünü bitirmiştir. Afaprefabrik A.Ş. bünyesinde “Proje Mimarı” pozisyonunda çalışmıştır. Daha sonra OTAK A.Ş’ de, MAVİŞEHİR (İZMİR) 1. Etap Projesinde, ince yapı ekibinde yer almıştır. Projenin tamamlanmasını takiben; ÇİMENTAŞ ÇİMSTONE Doğal Kompoze Taş İşletmeleri Genel Müdürlüğünde, “Teknik Uygulama Şefi” olarak kariyer yaşamını sürdürmüştür. Sonrasında, kendi kurduğu “MYF Mimarlık” firmasında; mimari proje, dekorasyon ve taahhüt alanlarında hizmet vermiştir. SPK ve BDDK lisanslı firmalarla “Sözleşmeli Çözüm Ortağı” olarak, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı yapmıştır. Günümüzde de çalışmalarına, kurucu ortağı olduğu “CREA Gayrimenkul Danışmanlık” firmasında devam etmektedir.

Kaşif Emre Tarakçıoğlu

Delivery Hero – Asset and Process Manager

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesinden ve Nijmegen Radboud Universitesi’nden Gayrimenkul Geliştirme alanında iki ayrı yüksek lisans derecesine sahiptir. Kuruculuğunu üstlendiği Yıldız Yelken kulübünde üç dönem başkanlık yaparken eş zamanlı olarak yelken eğitmenliği görevini sürdürmüştür. Mezuniyetinin ardından gayrimenkul sektöründe değerleme uzmanı olarak çalışmış ve bir yılda çeşitli gayrimenkul türlerine ait üç yüzden fazla rapor hazırlamıştır. Değerleme sektöründeki tecrübelerinin ardından görev aldığı Turkmall ’da iş geliştirme ve ticari geliştirme alanlarında çalışan Emre Tarakçıoğlu, birçok başarılı ve ödüllü projenin geliştirme süreçlerinde ve proje yönetim süreçlerinde görev almıştır. Hollanda’daki yüksek lisansını tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve JLL bünyesinde başta Galataport olmak üzere birçok yurt içi ve yurt dışı projeye konsept geliştirme ve kiralama konusunda danışmanlık vermiştir. Galataport projesinin başarıyla tamamlanmasının ardından İş Geliştirme Yöneticisi olarak Rönesans Gayrimenkul’e katılmıştır. Rönesans Gayrimenkul bünyesinde mevcut gayrimenkullerin daha fazla getiri sağlaması konusunda çalışmalar yürütmüştür. Şu anda Delivery Hero’da Asset and Process Manager olarak çalışmakta olup şirketin 56 ülkedeki 1000’den fazla mağazalık portföyünün yönetiminden sorumludur.

Meltem Tekigül

Keller Williams Karma – Gayrimenkul Danışmanı

Uzun yıllar boyunca, büyük inşaat projelerinde Yönetici pozisyonlarında ve markalı gayrimenkul danışmanlık firmalarında, Gayrimenkul danışmanı olarak çalışmıştır, şu an Keller Williams Karma bünyesinde Türkiye genelinde Proje Danışmanlığı, Satış Pazarlama Danışmanlığı hizmeti vermekte ve çalışmalarına Uzman Gayrimenkul Danışmanı olarak devam etmektedir.

Cihan Emeksiz

Yükseliş İnşaat Yatırım A.Ş – YK Üyesi / Genel Koordinatör

1980 yılında Eskişehir’de doğdum. Bostancı Özel Gökdil kolejinden mezun olduktan sonra üniversite tahsilim ve işlerimiz için gittiğim Amerika’da Florida Atlantic Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve konaklama İşletmeciliğini bitirdim. Washington’da bir süre ATC(American Turkish Council)’da staj programımı bitirdikten sonra, Florida’dan 2006 yılında emlak şirketimi devrederek İstanbul’a dönüş yaptım. TOBB’a bağlı DEİK’in Amerika İş konseyinde bir süre görev aldıktan sonra. Aile işimiz olan otomotiv ithalatından çekilerek direk İnşaat sektörüne giriş yapmamız ile bende kendi şirketimizde görev almaya başladım. İlk yatırımımız Emexotel Kartal’ın ve çeşitli gayrimenkul projelerini tamamladık ve 2009 yılında Yükseliş İnşaat A.Ş’nin tüm hisselerini satın alarak beş yıldızlı Emexotel Kocaeli’nin işletmesine başladık. Halen Yükseliş İnşaat Yatırım A.Ş genel koordinatörü ve yönetim kurulu üyesiyim. Almanca,İspanyolca ve İyi derecede İngilizce biliyorum.Tenis,doğa sporları,yüzme ve futbol ayrıca havacılık ve tarih ilgi alanlarım. Birçok sivil toplum kuruluşu ve kulüplere üyeyim Kocaeli Otel ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği Başkan yardımcısı ve Kocaeli Şehir Kulübü başkanı, Doğumarsifed yönetim kurulu üyesiyim.

Deniz Dilan Vecel

Kolektif House – Expansion Lead

Dokuz Eylül üniversitesi şehir ve bölge planlama bölümü 2019 yılı mezunuyum.Gayrimenkul sektörüne 2019 Aralık’ta TSKB Gayrimenkul Değerleme İzmir şubede değerleme uzmanı olarak başladım.2021 Aralık ayında Kolektif House ile Istanbul’a geldim. Üniversite yıllarımda Gisp Genç, Kordon Rotaract, Kaçuv gibi farklı derneklerde aktif rol aldım. Hobilerim arasında tenis,yüzme,yelkencilik ve rüzgar sörfü yer alıyor. Halen daha Expansion Lead olarak Kolektif House’ta çalışmalarımı sürdürmekteyim.

İlker Sönmez

Dinamik Gayrimenkul-Kurucu / KW Gayrimenkul-Gayrimenkul Danışmanı

Bornova Anadolu Lisesi ve İzmir Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 25 yıl boyunca Pamukbank, Finansbank, Koçbank, Yapı Kredi ve Akbank’ta; Müfettişlik, Satış Müdürlüğü, Kredi Tahsis Bölge Müdürlüğü ve Şube Müdürlükleri görevlerinde bulunmuştur. Bu dönemde İngiltere Loughboroug Üniversitesi’nde “Finansal Kurumlarda Karlılığın Ölçümü ve Kontrolü”, İtalya Milano’da Banca Agricola Milanese Bankasında “Portföy Yönetimi” üzerine çalışmalarda bulunmuş, ayrıca Romanya Bükreş’te B.C.I.C. satın alım sürecinde Due Dilligence ekibinde aktif görev almıştır. Sonrasında ise geçmişten bu yana hayalini kurduğu gayrimenkul sektörüne adım atmıştır. Halen bu sektörde faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Kemal Okumuş

Entegre Proje Yönetim Dan. Müh. Tic. Ltd. Şti. / Yönetim Kurulu Başkanı

1987 yılında, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu, 1992 yılında Marmara Üniversitesinden İnşaat Yönetiminde Yeni Metodolojiler konulu tezi ile MBA derecesi alarak Yüksek İnşaat Mühendisi ünvanı aldı. 1989 – 1995 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş ‘de teknik ofis şefi, 1996 – 1999 yılları arasında Brova Yapı Endüstrisi A.Ş ‘de Koordinatör, 1999 – 2002 yılları arasında Bovis Lend Lease Proje Yönetim firmasında Ticaret Müdürü olarak çalıştı. Kariyerine 2002 yılında kurduğu Entegre Proje Yönetim Dan.Müh.Tic.Ltd.Şti. de Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam eden Sayın Kemal Okumuş, aynı zamanda Eva Gayrimenkul Değerleme A.Ş firmasında da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Uğur Ertan

Kocaeli Symbol Alışveriş Merkezi – AVM Müdürü

Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümünden mezun olmuştur.
İş hayatına 2005 yılında LC Waikiki’ de Yönetici Adayı olarak başlamış, aynı şirkette Mağaza Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra Rodi Mood , Madame Coco ve Flo’ da Kiralama Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır.
2016 yılından itibaren Alışveriş Merkezi Müdürü olarak çalışmaktadır. Halen Kocaeli Symbol Alışveriş Merkezinde görev yapmaktadır.
TeknoMentors projesi kapsamında ODTÜ-Teknokent’ te mentor eğitimi almıştır.
Kocaeli Şehir Kulübü ve MetartSware Danışmanlık kurucusudur.

Mimar Oktay Yalçın

Ju Interiors & More – Kurucu

1989 doğumlu Oktay Yalçın,eğitim hayatını Edirne’de tamamladı.2013 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yapı Merkezi A.Ş. bünyesinde tasarımı Foster & Partners’a ait olan ve Medine/Suudi Arabistan’da bulunan Haramain High Speed Railway projesinde dizayn ofis mimari olarak iş hayatına başladı.
2016 yılında projeyi tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yaptı ve vakit kaybetmeden kendi ofisini kurarak Ju Interiors & More markasını oluşturdu.İstanbul merkezli olmak üzere,Türkiye ve dünyanın her yerinde ticari,kişisel iç mekan tasarımları,anahtar teslim uygulamaları ve villa tasarımları yapmaktadır.
Oktay Yalçın’a göre mimarlık,insanların ruhunu mekanlara yansıtma sanatıdır.

Zühtü Eşiyok

Kiraplus – Kurucu

1971 yılında doğdu. 1989 yılında Bursa Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldu. British Council’ın düzenlediği Teacher Trainer Certificate ve Teacher Trainer Diploma programlarını tamamladı.
1998-2005 yılları arasında dünyanın en büyük eğitim yayıncısı olan Pearson’da çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 3 sene Türkiye ofisinde eğitim danışmanlığı, 2 sene İngiltere ofisinde Güney Avrupa satış ve pazarlama temsilcisi, 2 sene Dubai ofisinde Ortadoğu ve Körfez ülkeleri satış ve pazarlama müdürü olarak çalıştı.
2005 yılının Mayıs ayında IMM Group Şirketlerine yönetici ortak olarak katıldı. IMM Group bünyesinde Coca Cola, Kraft, Cadburry, Ferrero, Barilla gibi çok uluslu şirketlerle birlikte çeşitli pazarlama ve satış projelerinde çalışmaya halen daha devam etmektedir.
2015 ylında Remax Hills’in 2 brokerından biri olarak gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. 7 senedir çeşitli inşaat projelerinin satış ve pazarlamasında görev yaptığı gibi farklı projelere de danışman olarak hizmet vermektedir.
Kiraplus isimli bir Proptech start-up’ının 4 kurucu ortağından biridir.

Elif Cemre Nas

Aşçıoğlu İnşaat – İş Geliştirme Yöneticisi

1992 doğumludur. Lise öğrenimini Samsun Atatürk Anadolu Lisesi ve Amasya Anadolu Lisesi’nde okuyarak 2010 yılında tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden 2014’te mezun olarak meslek hayatına mimar olarak başlamış ve nitelikli geliştirici firmaların geliştirdiği projelerin konsept ve ruhsat projelerinin çizimlerinde görev almıştır. Ardından kariyerine geliştirici/yüklenici firma tarafında devam etme kararı almış ve bu firmaların iş geliştirme, konsept geliştirme, teknik ofis, dizayn ofis departmanlarında görev alarak kendini geliştirici tarafında farklı açılardan konuyu ele alabilecek şekilde geliştirmiştir. Bugüne kadar İstanbul ve İzmir’de, residence, otel, ofis, mağaza ve karma kullanımlı 20’den fazla projede çeşitli görevlerde yer almıştır. Şuan Aşçıoğlu firmasında İş Geliştirme Yöneticisi olarak grubun proje geliştirme hedefleri doğrultusunda arazi/arsa araştırmaları, pazar analizleri, fizibilite ve nakit akışı çalışmaları yapmakta, bu çalışmalar doğrultusunda gerekli görüşmeleri ve süreçleri yürütmektedir. Yenilikçi iş geliştirme modelleri üzerine çalışmalarını devam ettirmektedir. 2 senedir ULI (Urban Land Institute), Young Leaders Grubu ve GYODER (Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği) Genç Gayrimenkulculer Grubu (3G) üyeliği bulunmakta olup 3G Komitesi’nde 2021-2022 dönemi İcra Kurulu Üyesi olarak gönüllü çalışmalarına aktif bir şekilde devam etmektedir.

Cihan Sadak

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği – Uzman

1995 doğumlu Cihan Sadak, Adana Tepebağ Anadolu Lisesi’nden 2015 yılında mezun olduktan sonra 2016 yılında Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümüne girdi ve 2020 yılında Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi uzmanı olarak mezun oldu. Aynı bölümde hala Lisansüstü eğitime devam eden Cihan Sadak, Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde uzman pozisyonunda çalışmaktadır. Uluslarasi Hakemli Dergi de yayımlanmış bir makalesi ve Ulusal Akademik Kongre de sunulmuş bir Bildirisi bulunmaktadır.

Sibel Gezgin

Ege Yapı – İş ve Konsept Geliştirme Uzmanı

1992 yılında İzmir’de doğdu. 2017 yılında Mersin Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olarak kısa bir süre sonra çalışma hayatına atıldı. Çalışma hayatının beraberinde 2021 yılında ikinci üniversite eğitimi olan Anadolu Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Haritacılık Bölümü’nden de mezun oldu. Meslek hayatına Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak başlamış olup sonrasında özel konut ve kurumsal yapı inşaatlarından, endüstriyel, sosyal, eğitim ve sağlık alanlarına kadar her alanda profesyonel nitelikli karma projeler geliştiren firmalarda devam etme kararı almıştır. 3,5 yıl Babacan Holding’te Proje Geliştirme Uzmanı olarak görev aldı. Şu an ise kariyer hayatına Ege Yapı’da İş ve Konsept Geliştirme Uzmanı olarak devam etmektedir. Bu kapsamda aktif olarak Gayrimenkul Geliştirme, Müteahhitlik Hizmetleri, Anıtsal Eserlerde Restorasyon ve Renovasyon, Tesis ve Gayrimenkul Yönetimi gibi tüm süreçlerde görev almaktadır. TMMOB Şehir Plancıları ve GYODER Genç Gayrimenkulcüler Grubu üyesi olmakla birlikte 2020-2021 yılları arasında Genç Gayrimenkulcüler Grubu İcra Kurulu’nda görev almıştır.

Gülfem Sena Tandoğan

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. – Genel Müdür Yardımcısı

2001 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Gülfem Sena Tandoğan’ın, Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA derecesi bulunmaktadır. Tandoğan, kariyer hayatına 2001 yılında bir ilaç firmasında ürün müdür yardımcısı olarak başlamıştır. 2003 yılında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü’nde göreve başlayan Tandoğan, 2005- 2007 yılları arasında Risk Yönetimi ve Yatırımcılarla İlişkiler Müdürlüğü’nde uzman olarak çalışmış ve 2007 yılında Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü’nün kurulmasında görev almıştır. 2012 yılından itibaren Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi ile Satış ve Kiralama Birimi’nden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapan Tandoğan, hâlihazırda Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Tandoğan, aynı zamanda Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mert Peksevin

RUUF Gayrimenkul ve Finansal Danışmanlık A.Ş. – Kurucu Ortak

Özyeğin Üniversitesi, İşletme Bölümünden 2013 yılında mezun olan Sayın Mert Peksevin, kariyerine 2013 yılında İş Girişim Sermayesi A.Ş. de analist olarak başladı, 2014-2016 yılları arasında Novatek A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Yiyecek İçecek A.Ş. de İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında, Getir Perakende Lojistik A.Ş. ve Bitaksi Mobil Teknoloji Hizmetleri A.Ş. de Kurumsal Strateji ve Finansman Müdür olarak görev aldı. 2018 yılında Zorlu Ventures USA ‘da yatırım uzmanı olarak çalışırken 2020 yılında RUUF Gayrimenkul Finansal Danışmanlık firmasını kurdu, halen RUUF Gayrimenkul Finansal Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mirak Özoğlu

RUUF Gayrimenkul ve Finansal Danışmanlık A.Ş. – Pazarlama Müdürü

İstanbul Üniversitesi, Orman Mühendisliği Bölümünden 2015 yılında mezun olan Sayın Mirak Özoğlu, 2020 yılında Yeditepe Üniversitesinden MBA derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine 2016 yılında Intelligent Timber Solutions’ da Operasyon Müdürü olarak başladı, 2017-2018 yılları arasında 11Sight ‘da Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştı. 2019-2020 yılları arasında, Porte (Amerikadaniste, Shippn, Boxinus, Shipzip) ‘da Dijital Pazarlama Uzmanı olarak görev aldı. 2022 yılında IAS – Industrial Application Software ‘da Global Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştı. 2022 Nisan ayından beri RUUF Gayrimenkul Finansal Danışmanlık Pazarlama Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Duygu Özer

FLO MAGAZACILIK VE PAZARLAMA A.Ş. – Expansion&Leasing Director

İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe&Finans Bölümünden 2002 yılında mezun olan Sayın Duygu Özer, 2005-2006 yıllarında MALVERN HOUSE COLLEGE London, UK Business English Certificate Programından, 2021 yılında Bilgi Üniversitesinden Interactive Marketing bölümünden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine 2005 yılında HSBC Insurance Broker Company’ da Intern at Marine Division olarak başlamıştır, 2005-2006 yılları arasında Ci Business Services Ltd. ‘da Project Specialist olarak çalıştı. 2006-2010 yılları arasında, GOLDAŞ Luxury Retail ‘da Real Estate & Expansion Specialist olarak görev aldı. 2011-2013 yılları arasında C&A TURKEY ‘da Real Estate & Expansion Manager olarak çalıştı. 2013-2018 yılları arasında CUSHMAN & WAKEFIELD ‘da Retail Director olarak kariyerine devam etmiştir. 2018 yılından beri, FLO MAGAZACILIK VE PAZARLAMA A.Ş.’de Expansion&Leasing Director – Portfolio Management / FLO-Sport in Street-Nine West-Polaris, olarak kariyerine devam etmektedir.

Av. Barış Mükyen

Mukyen Law Office – Founder

2014 yılında Çukurova Üniversitesi, Ekonometri Bölümünden, 2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun olan Sayın Av. Barış Mükyen, 2021 yılında Duke University in Durham, North Carolina, USA ‘da FinTech Law and Policy alanında yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine 2017 yılında OinoxTech ‘de Co-Founder olarak başlamış, 2019 yılında Mükyen Law Office ‘i kurmuştur, halen bu iki firmada çalışmalarına devam etmekte, müşterilerine inşaat, e-ticaret, startup ve Fintech konularında hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Doç. Dr. Yeşim Aliefendioğlu

Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü-Doçent

2002 yılında, Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (Taşınmaz Geliştirime) Anabilim Dalı’nda bu alanda ilk doktora mezunu olarak doktora derecesini almaya hak kazanmış ve Öğretim Görevlisi Dr. olarak Anabilim Dalı’nda görev almaya başlamıştır. Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümünde 2016 yılında Yrd. Doç. ve 2018 yılından beri ise Doçent olarak öğretim üyesi görevine devam etmektedir. Birçok indeksli ulusal/uluslararası dergilerde makaleler yayınlamış ve yurtiçi/yurtdışı konferanslarda sunumlar yapmıştır. Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü ile birlikte birçok değerleme projelerine ait bilimsel rapor ve kitaplarda yazarlık yapmaktadır. Lisans ve Lisansüstü düzeyinde gayrimenkul değerleme ve uygulamaları, arazi ekonomisi ve yönetimi, taşınmaz değerleme teorisi ve uygulamaları, kamulaştırma ve yeniden iskân, taşınmaz ekonomisi ve yönetimi, koruma alanları yönetimi konularında dersler vermekte ve araştırma projelerinde danışmanlık ve bilirkişilik faaliyetlerini sürdürmektedir. Fakülte Kurulu Üyeliği, Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Ankara Üniversitesi Kira Tespit Komisyon Üyeliği görevlerine de yürütmektedir. Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Derneği kurucu başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, MRICS üyeliği bulunmakta ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş

Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü-Başkan

İlk ve ortaöğrenimini Ordu İli Perşembe İlçesinde tamamlamış ve 1991 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden mezun olmuştur, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı’nda 1991-1993 döneminde yüksek lisans ve 1993-1996 döneminde ise doktora öğrenimini tamamlamış ve ayrıca 1995-1996 döneminde MED-CAMPUS Çevre Yönetimi Yüksek Lisans Programını da tamamlayarak çevre yönetimi dalında yüksek lisans derecesini almıştır. 1991-1999 döneminde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde araştırma görevlisi, 1999-2000 döneminde yardımcı doçent, Kasım 2000-Mart 2009 döneminde doçent ve 26 Mart 2009 – Kasım 2015 döneminde profesör olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Tanrıvermiş, Türkiye’de taşınmaz (gayrimenkul) bilimlerinin gelişimine önem vermiş, 2007 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı ile Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının açılışına öncülük etmiş olup Mart 2007 tarihinden bu yana da Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir. Kuruluşunda görev aldığı Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Ağustos 2014’den beri Dekan ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü Başkanı ve Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Taşınmaz Geliştirme ve Yapı İşleri Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca MRICS üyeliği bulunmakla beraber Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (bağımsız) yönetim kurulu üyesi olarak 2014-2016 döneminde görev yapmış, 2021 yılına kadar SPL Sınav Kurulu Üyeliği yapmıştır. Şu an MKK Gayrimenkul Bilgi Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Başta EALD ve IVSC olmak üzere uluslararası gayrimenkul ve değerleme örgütlerinde üye ve temsilci olarak çalışmaktadır.

Ahmet Kınık

Kınıkoğlu Yapı A.Ş. – Yönetim Kurulu Başkanı

1988 Tekirdağ, Çorlu doğumlu Sayın Ahmet Kınık, ticari hayatına 2000-2005 yılları arasında 13 yaşındayken amcaları ile ortak olduğu markette çalışarak başladı. 2005 yılında hayali olan mobilya mağazacılık sektörüne geçiş yaptı. 1 mağaza ile başladığı sektörde 3 mağaza ile Trakya’da adından söz ettiren Kınık Mobilya mağazalarında istediği başarıyı yakaladıktan sonra inşaat sektörüne olan ilgisi sebebiyle Kınık Mobilya ortaklığından ayrılıp hayalini kurduğu Kınıkoğlu Yapı’yı kurdu. Kınıkoğlu Yapı ile ticari hayatına devam etmektedir.

Doç.Dr. Mete Başar BAYPINAR

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Kurucu Öğretim Üyesi / Şehir Politikaları Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü kurucu öğretim üyesi olan ve halihazırda Şehir Politikaları Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı görevini yürüten Baypınar, İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Lisans, Bölge Planlama Yüksek Lisans ve Şehir ve Bölge Planlama Doktora programlarından mezundur. 2006 yılında Yunanistan’ın Tesalya Üniversitesi’nde ziyaretçi doktora öğrencisi, 2013 yılında Macaristan’ın Peç Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuştur. AB 7. Çerçeve Programı, AB Interreg Programı, Tübitak 1001 Programı, Dünya Bankası Dayanıklı Kentler Programı ve Konya Ovası Projesi çerçevesinde yürütülen araştırma veya uygulama projelerinde yürütücü veya araştırmacı olarak tecrübeleri bulunan Baypınar, yenilik politikaları ve bölgesel kalkınma, kentsel dönüşüm, afetlere ve iklim değişikliğine dayanıklılık, gayrimenkul geliştirme, finans kentleri, yaşam kalitesi, akıllı şehirlere yönelik strateji ve kapasite geliştirme, akıllı şehirlerin finansmanı, bilişim kümelerinin gelişimi, uluslararası ulaşım koridorları ve kentsel gelişim gibi konularda çalışmıştır. Rumeli Eğitim Vakfı Yönetim kurulu üyesi olan Baypınar, daha önce Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi Genel Sekreteri olmuştur. TMMOB Şehir Plancıları Odası üyesi olan Baypınar’ın çeşitli ulusal yarışmalarda birincilik ve mansiyon ödülleri bulunmaktadır.

Hayrunnisa MAKAL

Kerem Nükte Gayrimenkul – Satış Yöneticisi

1998 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 2022 yılında Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansa başladı. Gayrimenkul Değerleme Lisansını 2022 yılında almıştır. Şu an Kerem Nükte Gayrimenkul Ankara’ da satış danışmanı olarak çalışmaktadır.

Simge ÖZAY

Kerem Nükte Gayrimenkul- Ankara Ofis Müdürü

1999 yılında Karabük’te doğdu. Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü’nden 2022 yılında mezun oldu.
Şu an Kerem Nükte Gayrimenkul Ankara biriminde Gayrimenkul Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Cem SARAÇ

Yalova Değerleme Gayrimenkul Yönetimi Danışmanlık Ltd. Şti.-Kurucu

1986 yılında Yalova’da doğan Cem SARAÇ; 1997 yılında Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi’ni kazanmış 2004 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü kazanmıştır. 2009 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılında Asist Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de stajını tamamladıktan sonra Respa Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Şirketi’nde “Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı” olarak gayrimenkul değerleme sektöründe çalışmaya başlamıştır. 2011 yılında Yalova Değerleme Gayrimenkul Yönetimi Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi Kurucu Ortağı olarak başlamış olduğu iş hayatına 2018 yılından itibaren tek şirket yetkilisi olarak devam etmektedir. Yaklaşık 12 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Saraç, 2014 yılından bu yana SPK Lisanslı olarak yürüttüğü değerleme ve danışmanlık çalışmalarında arsa-arazi, ticari, sanayi, konut, turistik tesis ve perakende gibi çok çeşitli gayrimenkul türlerinin analiz ve ekspertiz raporlarının hazırlanması, yatırım projelerinde değerleme, kentsel dönüşüm projelerinde şerefiyelendirme çalışmalarına ilişkin danışmanlık verilmesi gibi konularda çalışmalar yürütmektedir. 2014 yılında “SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” olmuştur. 2014 yılından itibaren Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyesidir. 2016 yılında İstanbul Kalamış’ta, 2018 – 2019 yıllarında Yalova İli’nde “Kentsel Dönüşüm Projesi’nde” danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2016 – 2020 yılları arasında Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermiştir. 2020 yılından süre gelen şekilde Semt77 Yalovaspor Basketbol Takımı’nın yöneticiliğini yapmaktadır.

Tuğba Dursun

TAP Architecture – Kurucu

1997 Bursa doğumlu Tuğba Dursun, Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Programını Onur ödülü alarak 2019 yılında tamamladı. Çeşitli ulusal ve uluslararası ölçekli yarışmalarda ödüller aldı, uluslararası mimarlık organizasyonlarına dahil oldu. 2020 yılının Haziran ayında kendisinin kurucu ortaklarından biri olduğu TAP Architecture şirketini kurdu. TAP, günümüz mimarisinin ve şehirciliğin medya, kültür, teknolojik inovasyonlar ve tüketici alışkanlıkları tarafından belirlendiğini ve bu faktörlerin yapısal çevreyi farklı ölçeklerde nasıl etkilediğini inceleyerek yurtiçi ve yurtdışı bir çok projeye imza atmasını sağladı. Kurduğu mimarlık ofisinin yanı sıra akademi ile kurulan ilişkileri sayesinde çeşitli organizasyon, workshop, seminer ve çalıştaylar düzenleyen Tuğba DURSUN , mimari deneysel çalışmalarına devam etmektedir.

Ümmühan Yolcuoğlu

NEF Holding – İş Geliştirme Uzman Yr.

19 Ocak 1995 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Denizli Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 2021 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama (İngilizce) Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Mezuniyetinden önce çeşitli kurumlarda inovasyon ve gayrimenkul alanında iş tecrübesi kazanmıştır. 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde stajyer olarak görev almıştır. 2020-2021 yılları arasında İTÜ GİNOVA’da asistan olarak çalışmıştır. Mezuniyetinin ardından 2021 yılında online gayrimenkul platformu olan Mobil Broker’da iş geliştirme uzman yardımcısı olarak görev yapmıştır. Aynı yıl içinde NTV’de Sektör Emlak programında veri analizcisi ve hazırladığı verilerin sunucusu olarak görev almıştır. 2022 yılında İTÜ Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans programına başlayan Ümmühan Yolcuoğlu, aynı yılın Nisan ayından itibaren NEF’te iş geliştirme uzman yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Akifcan Gömeç

Mata Yapı A.Ş. – Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında doğdu. Lise eğitimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde aldı. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde 2012 yılında tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Konut Üretimi ve Yapım Yönetimi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Cephe Tasarımı ve Teknolojisi üzerine yüksek lisans eğitimlerini 2018 yılında tamamladı. Akademik çalışmalarının yanı sıra, kariyerine önce Teknik Ofis Mühendisi olarak başlamış, daha sonra 1995 yılında kurulmuş olan MATA YAPI İNŞ. SAN. TİC. A.Ş. ve 2008 yılında kurulmuş olan ASYAL CEPHE SİSTEMLERİ LTD ŞTİ aile şirketlerinde Proje Koordinatörü olarak devam etmiştir. Günümüzde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aynı şirketlerde çalışmaya devam etmektedir. Firmalar, yurtiçi ve yurtdışında konut, otel, ofis, lüks mağazacılık, hastane, kentsel dönüşüm, vb. alanlarda anahtar teslim ve taahhüt işleri ile faaliyet göstermektedir. Akifcan Gömeç, ana dili Türkçe’nin yanında İngilizce ve Rusça bilmektedir. 2012 yılından beri İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) üyesidir.

Fırat Cihan Obuz

Ensar İnşaat – Marmara Bölge Projeler Müdürü

1981 yılı Diyarbakır doğumlu.2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İşletme Mastırını bitirdi.2022 yılında İstanbul Okan Üniversitesinde Mimarlık ve Restorasyon Bölümüne Başladı.Yaklaşık 40 yıllık bir Şirket olan ENSAR İnşaat’ta 15 yıldır çeşitli kademeler ve illerde daha çok Devlet Projelerinde strateji geliştirme ve saha Müteahhitliği yaptı.2012 yılında kendi firması olan OBUZ İnşaat’ı kurdu. İzmir Seferihisar, Balıkesir Avşa Adası ,İstanbul Pendik, Kartal, Tuzla ilçelerinde Kentsel Dönüşüm Kapsamında Projeler Yaptı.ENSAR inşaat ile toplam 1.000.000 m2 nin üzerinde inşaat projesi ve 2 Milyar TL üzerinde Alt yapı ve Üstyapı Devlet işleri gerçekleştirdi. Hastaneler, Yollar, Üniversiteler, Yurtlar, Okullar, Spor Salonları, Kanalizasyon işleri gibi inşaat ile ilgili birçok projede görev yaptı.2018 Yılında Uluslararası Deniz Taşımacılığı Yapan WeShips in kurucu ortaklarından. 8 adet kuru yük Gemisi bulunan WeShips’te Uluslar Arası taşımacılık yapıyor.2 çocuk Babası ve Evlidir.

Tuğçe Alan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İstanbul İmar AŞ – Genel Müdür Teknik Asistanı

1988 yılında Ordu Fatsa’da doğdum. İlkokul hayatımın bir kısmını Amasya’da tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul’da ilköğretim ve lise hayatıma devam ettim. 2012 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldum. Bitirme tezi aşamasında çalışma hayatına atıldım. 12 yıla yakın süredir, gayrimenkul ve inşaat sektörünün içerisindeyim. Özellikle kentsel dönüşüm projelerinde, proje ve iş geliştirme kısmında yer alıyorum.
Çalışma hayatına Amplio Real Estate Investments bünyesinde Sütlüce- Örnektepe Kentsel Dönüşüm Projesinde başladım. Devam eden 3 Yıllık bir süreçte Sampaş Holding ve Akfen ortaklığında yürütülen Şişli Kore Şehitleri Kentsel Yenileme Projesinin Proje Takım Liderliğini yürüttüm.
5 yıla yakın süre Tiba Mimarlık’ta proje ve arsa geliştirme, imar mevzuatı, plan tadilatı, kentsel dönüşüm projeleri ve resmî iş takibi kapsamında Proje Koordinatörü ve Şehir Plancısı olarak bir çok inşaat firması ile çalışma fırsatı buldum.
2020 yılında İstanbul İmar A.Ş. ailesinde tüm bilgi birikimim ve tecrübelerim doğrultusunda Genel Müdürümüzün Teknik Asistanlığını yürütmekteyim.
İTÜ Mezunlar Derneği ve İBB Genç Yetenek ekibinde üniversite öğrencilerine gönüllü mentorluk vermekteyim. Aynı zamanda İBB Liderlik Gelişim Programı Değişimin Cesur Liderleri kapsamında Moderator olarak keyifle görev almaktayım.

Burcu Yılmaz

Nef-Chief Marketing Officer

Sayın Burcu Yılmaz, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden Onur derecesi ile 1997 yılında mezun olmuştur, 2002 yılında Cardean University/USA ‘dan Internet Marketing Programı bölümünü, 2013 yılında Stanford University/USA ‘dan Innovation&Entrepreneurship Programı bölümünü bitirmiştir. Kariyerine 1996-1997 yılları arasında Işıklar Holding bünyesinde Yatırım Danışmanı Yr. olarak çalışarak başlamıştır. 1997-1998 yılları arasında Real-Metro AG ‘de Assistant Category Manager, 1998-1999 arası Marketing Researches Supervisor olarak çalışmıştır, 1999-2000 yılları arasında Kodak firmasında Marketing Specialist, 2000-2004 arası Product Manager, 2005-2006 yılları arasında Group Product Manager olarak çalışmıştır. 2006-2009 yılları arasında Pladis ‘de Çikolata Grubu, Marketing Manager, 2009-2012 yılları arasında Çikolata Grubu Marketing Director olarak kariyerini sürdürmüştür, 2012-2013 yılları arasında Pladis Global Innovation Marketing Director olarak çalışmıştır. 2013-2014 yılları arasında Akyürek Holding’de Marketing Consultant olarak, 2014-2017 yılları arasında Balparmak firmasında Marketing Director olarak çalışmıştır. Kariyerini 2017-2020 yılları arasında MODANİSA firmasında CMO sürdürmüştür. 2020-2021 yılları arasında International Bank of Azerbaijan ‘ın dijital marka dönüşümü projesini yönetmiştir, 2021 yılında Sustainable Brands Turkey ‘de Başkan Yardımcısı, Sustainability Academy Genel Müdürü olmuştur, ek olarak aynı anda kariyerini NEF Holding bünyesinde Chief Marketing Officer olarak sürdürmektedir.

İbrahim Halil Özen

Reform İnşaat A.Ş. – Genel Müdür

Sayın İbrahim Halil Özen, 1968 yılında doğmuştur, birçok büyük gayrimenkul projesinde yöneticilik yaptıktan sonra 1997 yılında Reform İnşaat A.Ş. ‘yi kurmuştur, 1997 yılında kurulan Reform İnşaat Nak. Gıda Tur. San. Tic. A.Ş., inşaat alanında üstyapı ve bina işleri konusunda uzmanlaşmış olup çeyrek asırlık mazisinde genellikle taahhüt işleriyle hizmet vermiştir. Çok sayıda eğitim binası, yurt binası, spor tesisleri ve konut inşaatına imza atan Reform İnşaat, 1999 Marmara Depremi’nden sonra hasarlı yapıların güçlendirilmesi konusundaki bilgi ve tecrübelerini ortaya koyarak birçok yapıyı yeniden güvenli hale getirerek, kullanıma sunmuştur. Geçen süre içerisinde mesleki ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve bu gelişmeleri ortaya koyduğu işlere başarılı bir şekilde entegre eden Reform İnşaat, daha büyük ve kompleks projelere imza atmayı sürdürmüştür. Bugün gelinen noktada toplu konutlar, AVM inşaatları, sanayi yapıları şirketin önemli uğraş alanlarıdır.

Yusuf Özen

Özenoğlu İnşaat – Genel Müdür

Sayın Yusuf Özen 2001 yılında doğmuştur. Lise eğitiminden sonra, Gayrimenkul üzerine lisans eğitimini tamamlamıştır, kurucusu olduğu Özenoğlu İnşaat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile, İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitlik alanlarında faaliyet göstermektedir, halen Özenoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

Hakan Üşar

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. – İş Geliştirme ve Proje Direktörü

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Hidrolik dalında yüksek lisansını tamamlamış, BAUSEM BMI İstanbul Institute’ten MBA sertifikası almıştır. Çalışma hayatına 2000 yılında Kiska Adi Komandit Şti.’nde ihale uzmanı olarak başlamış, 2001-2005 yılları arasında Odak Grup’ta proje müdür yardımcılığı, 2006’da Gama Endüstri Tesisleri İmalat ve Montaj A.Ş.’de (Rusya) altyapı işleri grup şefliği yapmıştır. 2007 yılında TSKB GYO AŞ’ye proje yöneticisi olarak başladıktan sonra şirketin halka arzında görev almış ve varlık yönetimi görevini üstlenmiştir. 2015-2018 yılları arasında markalı konut üreten firmaların iş geliştirme koordinatörlüklerini yürüttükten sonra gayrimenkul sektöründeki çalışmalarına Tepe Emlak Yatırım AŞ’de stratejik planlama ve iş geliştirme müdürü olarak devam etmiştir. DAP Gayrimenkul Geliştirme AŞ’nin halka arzında yatırımcı ilişkileri direktörü olarak görev almıştır. SPK İleri Düzey (III), Değerleme Uzmanlığı, Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Türev Araçlar ve Kredi Derecelendirme lisanslarına sahiptir. GYODER’in ticari gayrimenkul hukuku, enerji verimliliği ve yönetimi, yatırımlar ve AR-GE teşvikleri eğitimleri ile Oracle & JD Edwards ticari tesis yönetimi ve sürdürülebilirlik alanında Leed V4 eğitimlerine katılım sağlamıştır. Gayrimenkul sektöründe iş geliştirme ve yatırım yönetimi, varlık yönetimi, tesis yönetimi, şirketlerin satın alma ve birleşmelerinde finansal ve hukuki süreçlerin koordinasyonunu yürütmüş, sermaye piyasası faaliyetleri çerçevesinde kurumsal finansman alanında çalışan ekiplere liderlik etmiştir.
Halen Tepe Emlak Yatırım A.Ş. ’de iş geliştirme ve proje direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Mustafa Kadıoğlu

ZEMA Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık-Kurucu

1983 İstanbul doğumludur. Sabancı Üniversitesi, MDBF, Üretim Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra University of California Irvine’da Uluslararası İşletme Operasyonları ve Yönetimi ve Kadir Has Üniversitesi Sürdürülebilir Gayrimenkul Geliştirme ve Pazarlama eğitimlerinden sertifika almıştır. İş hayatına aile firması Kadıoğlu Orman Ürünleri A.Ş.’de başlamıştır. 2012’de kurduğu ZEMA Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık ile kendisinin ve ailesinin gayrimenkul yatırımlarının yönetimini yapmaktadır. Gayrimenkul sektöründe arsa geliştirme, proje geliştirme, proje yönetimi ve mülk yönetimi alanlarında çalışmaya devam eden Mustafa KADIOĞLU 1 kız çocuğu babasıdır.

Vedat Arslan

Aremas – Yönetim Kurulu Başkanı

Vedat Arslan, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Profesyonel çalışma yaşamına 1994 yılında başlayan Vedat Arslan, 2001 yılına kadar Cenajans, Tribeca gibi Türkiye’nin büyük ajanslarında görev almış, sonrasında pazarlama ve kurumsal iletişim faaliyetlerinden sorumlu olarak İzocam’a katılmıştır. İzocam’da tüm reklam, organizasyon ve basınla ilişkiler faaliyetlerini yürüten Vedat Arslan,2007 yılında gayrimenkul sektörünün yeni firmalarından Regnum’a Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak geçmiştir. Daha sonrasında İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Regnum’da görev aldığı dönemde gerçekleştirdiği kampanyalarla Astrum Towers (İstanbul) ve Bargylia (Bodrum) projelerinin tamamına yakınının satışı tamamlanmıştır. Ayrıca, Antalya’da bulunan Carya Golf Club’ın %100’e yakın bir dolulukla açılması için gerekli pazarlama faaliyetlerini planlamış ve yürütmüştür. Regnum sonrasında 2010 yılında kurmuş olduğu Aremas’ta da konut projelerinin satış ve pazarlama süreçlerinin operasyonu ve yönetimi konularında 360⁰ hizmet vermekte ve sektöre yeni bakış açıları getirmeyi hedeflemektedir. Sektörel bazda GYODER ve GİGDER gibi çeşitli derneklerin üyesi olan Vedat ARSLAN ayrıca GİGDER’de İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Bunun dışında DEİK’te Rusya, Gürcistan ve Irak İş Konseylerinde yer almakta olup, ayrıca Gürcistan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.

Fatma Çelenk

Ant Yapı – Genel Koordinatör / İletişim Uzmanı, Eğitmen, Yazar

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Fatma Çelenk, iş hayatına TRT’de başladı. İngiltere Pinewood Stüdyoları ile ABD Universal ve MGM Stüdyoları’nda sinema ve tv endüstrisi üzerinde proje bazlı çalışmalar yaptıktan sonra, iş hayatına Doğan Grubu bünyesinde Halkla İlişkiler Müdürü olarak devam etti. İlk girişimciliğini 4FACE İletişim Danışmanlığı şirketini kurarak gerçekleştirdi. Profesyonel iş hayatına Ciner Grubu Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak geri dönen Çelenk; kariyerine Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak devam etti ve Gayrimenkul, Enerji, Döküm ve Çimento Gruplarındaki 11 şirketin iletişim faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu oldu. 2019 yılında Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Koordinatör olarak Ant Yapı’ya transfer oldu. Fatma Çelenk, GKLP (Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu) Eğitim Grubu Başkanı, KİD (Kurumsal İletişimciler Derneği) ve GISP ( Gayrimenkul için Strateji Platformu Derneği) üyesidir. Bahçeşehir ve Özyeğin Üniversitelerinde uzun dönemli eğitmenlik yapan Çelenk’in yazarlık kariyerindeki ilk romanı “Bildiğin Gibi Değil” 2022 yılında yayınlanmıştır.

Birhan Yıldız

Y. Mimar / Değerleme Uzmanı / Eğitmen

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Mimarlık Lisansı ve İTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden “İstanbul’da Ticari Gayrimenkul” konulu teziyle Proje Yönetimi Yüksek Lisans derecesi aldı. MIT ve New York’tan ”Gayrimenkul yatırım süreci”, ”Portföy&Varlık yönetimi”, ”Fizibilite çalışmaları”, ”Ticari gayrimenkul” ve ”Gayrimenkul finansmanının temelleri” sertifikalarını almıştır. Kariyerine 2001 yılında Colliers International firmasında kiralama ve satıştan sorumlu departman yöneticisi olarak başladı, 2008-2012 yılları arasında CB Richard Ellis ‘de yatırım, perakende, endüstriyel ve değerleme&fizibilite departmanlarından sorumlu Direktör olarak, 2013 -2018 yılları arasında Omurga Park Real Estate Investments Co. ‘da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Direktör olarak, 2018-2019 arası Knight Frank LLP ‘de Ülke Müdürü olarak, 2020-2021 yılları arasında Legno Mimarlık A.Ş. ‘de Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2021-2023 kariyerinde son olarak İFM, İstanbul Finans Merkezi projesinde Gayrimenkul’den sorumlu Başkan Yardımcısı olarak devam ettikten sonra ayrılarak serbest çalışmaya başladı, İTÜ, YTÜ, Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde gayrimenkul proje geliştirme süreçleri ve piyasa analizleri konularında Danışman hoca görevlerinde bulunarak eğitim vermiştir, halen Y. Mimar / Değerleme Uzmanı / Eğitmen olarak kariyerine devam etmektedir.

Uğur Maslamani

Karma RJTR Mühendsilik Ltd.Şti – Firma Ortağı / Karma Gayrimnenkul Yatırımı A.Ş. – Firma Ortağı

1977, İstanbul doğumludur, İstanbul Yeşilköy 50.yıl Anadolu Lisesi’nden 1994 yılında mezun olduktan sonra Girne Amerikan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne girdi ve 2000 senesinde Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduğu yıl olan 2000 senesinde Akmerkez Alışveriş Merkezinde ARGE Mühendisi olarak başladığı görevine 2007 yılında aynı grup şirketi olan Akiş GYO’un kurulması ile beraber 2010 senesine kadar stratejik planlama müdürü olarak devam etti. İlgili dönemlerde Akmerkez’in Halka arzı, Akbatı, Akkoza,Akasya projelerinin fizibilite, konsept geliştirme kiralama, satılabilir alanların satışları konusunda aktif
görevlerde bulundu. 2010 – 2012 senelerinde AVM yönetim ve kiralamasının öncü şirketi Jones Lang Lasalle bünyesinde karma projelerden sorumlu müdür olarak Zorlu Center, Emar Libadiye, Family Mall Arbil projelerinin konsept geliştirme ve yönetim danışmanlıklarında bulunan Uğur Maslamani 2012 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu ve halen ortaklığı yaptığı Karma Gayrimenkul danışmanlık firması ile yurt içi ve yurt dışında bir çok projeye danışmanlık vermeye devam etmektedir.
2014 yılından bu yana Karma RJTR Mühendislik firmasının ortağı olarak dünyanın Mimari maket sektöründe lider markası olan merkezi Hong Kong’da bulunan RJ Models firmasının Türkiye temsilciliği ve ortaklığına devam etmektedir. 2015 Yılında 98m2 büyüklüğünde İstanbul Maketi ile MİPİM fuarında büyük ses getiren şirket sonrasında gerek Türkiye gerekse Dünyanın bir çok yerinde prestijli projelerin maketlerini yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Uğur Maslamani iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Raci Gökcehan Soner

Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. / Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi (Eskişehir Teknik Üniversitesi) Matematik bölümünde tamamlayan Raci Gökcehan Soner, Polonya Adam Mickiewicz Üniversitesinde de yurt dışı değişim öğrencisi olarak Matematik ve İnformatik alanında eğitim almıştır. Soner şu anda Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ana bilim dalında, proje aşamasında yüksek lisansını sürdürmektedir.

Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı olan Raci Gökcehan Soner, 2008 yılında kurulan Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde 2011 yılından itibaren farklı pozisyonlarda görev almıştır. Birçok kamu ve özel bankaya, kamu kurumuna, Borsa İstanbul şirketlerine, GYO ile GYF, Enerji şirketlerine yüksek potansiyelde hizmet veren Net Değerleme A.Ş.’ de şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yenilenebilir enerji santrali değerlemeleri (GES, HES, RES, BES, JES) ve gelir getiren mülklerin değerlemesi, proje geliştirme ve değerlemesi, en iyi kullanım analizleri konularında uzmanlaşan Soner, başında bulunduğu ‘’Özel Projeler’’ biriminde; SPK mevzuatı kapsamındaki işlemler, özellikle ilk halka arz sürecindeki değerleme işlemlerinin süreç yönetimini ve danışmanlığını yürütmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesi olan Raci Gökcehan Soner; TDUB İş Geliştirme Komitesi, Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komitesi ile GYO Komitesi üyesidir. Soner, aynı zamanda üç ayda bir yayınlanan ‘’GYODER Gösterge’’ raporunun editörlüğünü de yapmaktadır.

Raci Gökcehan Soner

Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. / Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi (Eskişehir Teknik Üniversitesi) Matematik bölümünde tamamlayan Raci Gökcehan Soner, Polonya Adam Mickiewicz Üniversitesinde de yurt dışı değişim öğrencisi olarak Matematik ve İnformatik alanında eğitim almıştır. Soner şu anda Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ana bilim dalında, proje aşamasında yüksek lisansını sürdürmektedir.

Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı olan Raci Gökcehan Soner, 2008 yılında kurulan Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde 2011 yılından itibaren farklı pozisyonlarda görev almıştır. Birçok kamu ve özel bankaya, kamu kurumuna, Borsa İstanbul şirketlerine, GYO ile GYF, Enerji şirketlerine yüksek potansiyelde hizmet veren Net Değerleme A.Ş.’ de şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Yenilenebilir enerji santrali değerlemeleri (GES, HES, RES, BES, JES) ve gelir getiren mülklerin değerlemesi, proje geliştirme ve değerlemesi, en iyi kullanım analizleri konularında uzmanlaşan Soner, başında bulunduğu ‘’Özel Projeler’’ biriminde; SPK mevzuatı kapsamındaki işlemler, özellikle ilk halka arz sürecindeki değerleme işlemlerinin süreç yönetimini ve danışmanlığını yürütmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesi olan Raci Gökcehan Soner; TDUB İş Geliştirme Komitesi, Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) Eğitim, Yayınlar ve Bilgi Üretimi Komitesi ile GYO Komitesi üyesidir. Soner, aynı zamanda üç ayda bir yayınlanan ‘’GYODER Gösterge’’ raporunun editörlüğünü de yapmaktadır.