Yapay Zeka Gayrimenkul Sektöründeki Bütün Ezberleri Bozacak!

24 Ocak 2021 admin

Halil AKSU (GELECEKHANE), Tanju ÇATALTEPE (TAZI.IO) ve Prof. Dr. Zehra ÇATALTEPE’nin (İTÜ) sunumlarıyla gerçekleştirilen interaktif toplantıda, yapay zeka teknolojilerinin gayrimenkul sektörüne getirdiği yenilikler ve faydalar tartışıldı. Halil AKSU, ‘Yapay zeka teknolojilerinin şehirleri yönetmeye başlaması ile birlikte birçok iş modeli değişecek, şu an İBB’nin hizmetlerinin bir kısmının yapay zeka tarafından yönetilmesi planlanıyor’ dedi. ‘Her şeyin internete bağlandığı, sulama ekipmanlarının, verimli bir şekilde kontrol edildiği, tapu hizmetlerinin gerçek değer üzerinden veriyle sağlandığı bir dönemin eşiğindeyiz’. Konu ile ilgili olarak Tanju ÇATALTEPE ise ‘Yapay zeka teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte gayrimenkul ve inşaat sektöründe insan gücü ile yapılan bir çok iş artık bilgisayarlar tarafından yapılacak, bu şekilde insan faktöründen kaynaklanan hatalar ve kayıplar minimuma inecek.’ dedi.

Konu ile ilgili söz alan Zehra ÇATALTEPE ise, ‘Ülkemizde yapay zeka konusunda çalışan bir çok şirket bulunuyor, bu şirketler doğru yönlendirme ve teşviklerle gayrimenkul sektörüne uygun çözümler üretebilir. Yapay zeka teknolojilerinin gayrimenkul sektörüne entegre edilmesi, sektöre katma değer olarak geri dönecektir.’ diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi okumak için tıklayınız…http://www.emlaklobisi.com/emlak/yapay-zeka-gayrimenkul-sektorundeki-butun-ezberleri-bozacak-20219